reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Lombard” - film Canal+ Polska w kinach

dodano: 2022-11-04 11:44 | aktualizacja: 2022-11-04 17:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Against Gravity/satkurier.pl

Against Gravity Canal+ „Lombard” Od piątku, 4 listopada br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Lombard”, którego bohaterami są właściciele i pracownicy lombardu - Jolanta Janiszewska, Agnieszka Kalinowska, Sandra Rzeźniczek „Roxy”, Tomasz Borek i Wiesław Makowski. Producentem tego dokumentalnego filmu jest 4.30 Studio, koproducentami są CANAL+ Polska i Instytucja Filmowa Silesia Film, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Śląski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem jest Against Gravity. Reżyserem i scenarzystą jest Łukasz Kowalski, a autorem zdjęć Stanisław Cuske.

Against Gravity Canal+ „Lombard”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Lombard” to poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jolanta Janiszewska i Wiesław Makowski to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy „polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Szalone, marketingowe pomysły Wiesława Makowskiego i czułe serce Jolanty Janiszewskiej, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym futrem, wzbudzają naszą sympatię. Choć lombard przynosi straty, staje się ważnym centrum życia dzielnicy. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi a związek Jolanty Janiszewskiej i Wiesława Makowskiego zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości.

„Lombard” to zwycięzca tegorocznego festiwalu „Millennium Docs Against Gravity”, gdzie zdobył między innymi „Grand Prix - Nagrodę Banku Millennium”.

Reżyserem i scenarzystą filmu „Lombard” jest Łukasz Kowalski, a autorem zdjęć Stanisław Cuske. W produkcji wystąpili Jolanta Janiszewska, Agnieszka Kalinowska, Sandra Rzeźniczek „Roxy”, Tomasz Borek i Wiesław Makowski.
 
Jolanta Janiszewska, Wiesław Makowski, Tomasz Borek, Agnieszka Kalinowska i Sandra Rzeźniczek „Roxy” na plakacie promującym kinową emisję filmu „Lombard”, foto: Against Gravity
Jolanta Janiszewska, Wiesław Makowski, Tomasz Borek, Agnieszka Kalinowska i Sandra Rzeźniczek „Roxy” na plakacie promującym kinową emisję filmu „Lombard”, foto: Against Gravity


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...