reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Elektryczny kamper Mercedes EQT Marco Polo

dodano: 2022-11-04 12:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Mercedes-Benz

Mercedes Concept EQT Marco Polo 360px Mercedes-Benz wkracza na rynek samochodów kempingowych z nową linią „mikro-kamperów”. W przyszłym miesiącu zaprezentuje w pełni elektryczny kamper Concept EQT Marco Polo, z którego tabliczka znamionowa Marco Polo zostanie zsunięta do najmniejszej serii vanów i powstanie pierwszego elektrycznego Marco Polo. Koncepcja ta będzie zapowiedzią fabrycznego kampera EQT, który ma oficjalnie dołączyć do rodziny Marco Polo w 2023 roku, wraz z wkrótce dostępnym zestawem kamperów micro-Marco w pudełku. Tak więc Mercedes wskoczy do najmniejszego segmentu rynku kamperów obiema nogami, oferując ultrawydajny mikro-kamper w wielu wielofunkcyjnych formach.

Mercedes-Benz
kamper elektryczny Mercedes Concept EQT Marco Polo-760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Elektryczny kamper Mercedes EQT Marco Polo zapowiada przyszłość wielu mikrokamperów.
Mercedes od lat kieruje się ku małemu mikro-kamperowi Marco Polo opartego na furgonetce, pokazując prosty kamper koncepcyjny oparty na Citanie pierwszej generacji z 2016 roku. na początku 2021 r., a następnie w tym samym roku, pokazując nowego Citana jako mikro-kampera na Salonie Caravan w Düsseldorfie w 2021 r., zaledwie kilka dni po prezentacji furgonetki. Dwa miesiące później wyróżniono drugi kamper Citan w Swiss Caravan Salon.

Na tegoroczny Salon Caravan Mercedes przywiózł osobowego vana klasy T z całkowicie nowym modułem Marco Polo, którego premierę zaplanowano na koniec roku. Wkrótce z całkowicie elektrycznego EQT wyprodukuje pełnowymiarowy i fabryczny samochód kempingowy, dodając małego vana do znanej rodziny luksusowych samochodów kempingowych Marco Polo, które obecnie opierają się wyłącznie na średniej wielkości vanach Klasy V i Vito.

Zamiast pojedynczego mikrokampera otrzymujemy rodzinę T-camperów.
Każda z wersji zostanie zaprojektowana tak, aby służyć zarówno jako samochód osobowy na co dzień, jak i rekreacyjny mały kamper, przy czym tylko stosunkowo szybki, prosty i bezbolesny proces oddziela jedną formę od drugiej. Ekonomiczne pojazdy wielofunkcyjne staną się wówczas bramą do marki Mercedes, a w przypadku modeli EQT do rodziny elektryków EQ.

Mercedes nie podał żadnych informacji na temat układu Concept EQT Marco Polo. Więc jeszcze nie wiemy o tym zbyt wiele.

Cała gama aut Marco Polo ma podnoszone dachy sypialne. Trzeba mieć nadzieję, że EQT będzie podążał za tradycją podnoszonego dachu, zapewniając dużo miejsca na głowę i miejsce do spania dla ponad 4 osób. 

Mercedes zadebiutuje z wersją Concept EQT Marco Polo w piątek, 2 grudnia, przed planowanym debiutem produkcyjnym w 2. połowie 2023 roku. 

Źródło: mercedes-benz.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...