reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ kupi OCS i Orange Studio?

dodano: 2022-11-18 11:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Variety/satkurier.pl

OCS Canal canalplus france 2022 360px Według doniesień Variety, francuska Grupa CANAL+ prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia działalności filmowej i płatnej telewizji francuskiego operatora telekomunikacyjnego Orange. Przejęcie, nad którym pracowano od miesięcy, miałoby objąć zarówno Orange Studio, jak i OCS, działy filmowe, telewizyjne i płatnej telewizji Orange. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w lipcu 2022, a temat wraca od 2011 roku. Na razie nie ma informacji o ewentualnym przejęciu polskiej platformy Orange przez CANAL+.

OCS/satkurier.pl
OCS Canal canalplus france Orange Studio 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa ma dotyczyć przejęcia Orange Studio i OCS, działów filmowych, telewizyjnych i płatnej telewizji Orange. Przypomnijmy, że OCS jest drugą co do wielkości usługą płatnej telewizji we Francji po CANAL+. Każda taka transakcja wymagałaby zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne, takie jak Autorité de la concurrence (organ ds. konkurencji).

Pracownicy OCS zostali poinformowani, że negocjowana jest umowa na wyłączność z Grupą CANAL+. Obie firmy nie komentują tej informacji.

Należy przypomnieć, że Grupa CANAL + jest już właścicielem 33,3% OCS, oddziału płatnej telewizji Orange i od 2011 r. dystrybuuje usługi na swojej platformie w ramach pakietu kablowego.

Tymczasem Orange Studio to dział treści odpowiedzialny za koprodukcję, sprzedaż za granicę i dystrybucję filmów we Francji.

Transakcja będzie podlegać zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy.
W 2011 roku francuski urząd antymonopolowy zablokował próbę połączenia Grupy CANAL+ z OCS i uruchomienie wspólnej oferty płatnej telewizji we Francji. Jednak to działo się zanim rynek francuski został przekształcony przez pojawienie się usług streamingowych. Tu trzeba pamiętać, że Netflix ma ponad 13 mln abonentów we Francji, dzięki czemu już dawno wyprzedził francuski CANAL+, który ostatnio odnotował tylko 9,6 mln abonentów, podczas gdy OCS ma tylko 2,9 mln abonentów.

Podobno Grupa CANAL+ zobowiązała się do zatrzymania pracowników firmy OCS. Istnieją obawy, że OCS i Orange Studio spotka ten sam los co TPS - byłą platformę satelitarną, którą CANAL+ przejął w 2007 roku, by po 5 latach ślad po niej zaginął.

OCS założono w 2008 roku.
To druga co do wielkości grupa płatnej telewizji we Francji po CANAL+. Początkowo był postrzegany jako konkurent CANAL+, ponieważ dużo inwestował w treści premium, aby pozyskiwać abonentów. Kosztowna wieloletnia umowa z HBO pomogła OCS zachować bazę abonentów i utrzymać się na powierzchni przez wiele lat, ale tak naprawdę tej francuskiej grupie płatnej telewizji nigdy nie udało się osiągnąć rentowności finansowej. OCS wkrótce sfinalizuje swoją nową, wieloletnią umowę z HBO.

Innym aspektem, który prawdopodobnie zostanie dokładnie zbadany podczas sprzedaży, są zobowiązania inwestycyjne we francuskie i europejskie treści udostępniane zarówno przez CANAL+, jak i OCS. W lutym ubiegłego roku OCS podpisało 3-letnią umowę z organizacjami filmowymi na zainwestowanie co najmniej 60 mln euro we francuskie i europejskie filmy w ciągu 3 lat. Tymczasem CANAL+ zobowiązał się do zainwestowania 600 mln euro we francuskie i europejskie filmy w latach 2022-2024.

Źródło: variety.com  advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...