reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zima w grudniu w National Geographic Wild

dodano: 2022-11-26 02:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W grudniu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom taki program jak „Dr Joya: zwierzęcy dermatolog” (sezon 1.), a w ramach pasma „Dzika zima” takie produkcje jak „Bertie Gregory na biegunach”, „Zimowe królestwo”, „Dzika Arktyka: królestwo lodu”, „Olśniewająca Ameryka: dzika zima” i „Królestwo niedźwiedzi polarnych”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w grudniu br. kanał National Geographic Wild dostarczy mroźnych widoków w paśmie specjalnym „Dzika zima”. W każdą niedzielę, od 4 grudnia br., od godziny 14:00 na antenie stacji National Geographic Wild zapanuje „Dzika zima” - w ramach specjalnego pasma na widzów czekać będzie m.in. premiera programu „Bertie Gregory na biegunach”, ukazującego życie zwierząt w surowych warunkach. W programie „Dr Joya: zwierzęcy dermatolog” (premiera w niedziele, od 25 grudnia br., o godzinie 16:00) widzowie przekonają się natomiast, że choroby skórne to nie tylko problem ludzi.

Grudzień 2022 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Dzika zima”:
emisja: w niedziele (od 4 grudnia br.) o 14:00
Kanał National Geographic Wild zabierze widzów w niesamowitą podróż po najzimniejszych miejscach na Ziemi, by odkryć sposoby tamtejszych mieszkańców na przetrwanie - zarówno zwierząt, jak i ludzi (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Bertie Gregory na biegunach” („Polar Worlds With Gregory Mashups”)
emisja: w niedzielę, 4 grudnia br. o 14:00

Filmowiec National Geographic Bertie Gregory podróżuje do bram biegunów, aby tam sfilmować dziką przyrodę w dwóch najbardziej surowych środowiskach na naszej planecie: Wyspie Georgia Południowa nad Antarktydą i mroźnej Kanadzie Północnej w Arktyce. Stąpając po wiecznej zmarzlinie, śledzi sceny z życia niesamowitych zwierząt - pingwinów królewskich, uchatek, waleni południowych czy petrelców - dowiadując się przy okazji, jaki wpływ na ich siedliska mają zmiany klimatyczne. Przetrwanie w tych skrajnie różnych środowiskach wymaga sprytu i wytrwałości.

„Dzika zima”:
„Zimowe królestwo”
emisja: w niedziele (od 4 grudnia br.) o 15:00

W okresie zimowym warunki życia dzikich zwierząt stają się ekstremalne. Paradoksalnie dla niektórych stworzeń to szansa na rozwój. Dla innych jedynym sposobem, by przetrwać zimę, jest znaczne spowolnienie procesów życiowych. Zwierzęta, które zdołają przeżyć okrutne mroźne miesiące, będą mogły się cieszyć z upragnionego nadejścia wiosny.

„Dzika zima”:
„Dzika Arktyka: królestwo lodu”
emisja: w niedzielę, 11 grudnia br. o 14:00

Na północ od koła podbiegunowego rozpościera się nieprzyjazna kraina lodu. Zimą temperatury są tam tak niskie, że mogłyby zatrzymać ludzkie serce. W odległej Arktyce żyją jednak zwierzęta, które zdane na łaskę żywiołów, są w stanie przetrwać w tych okrutnych warunkach (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Olśniewająca Ameryka: dzika zima”
emisja: w niedzielę, 18 grudnia br. o 14:00

Temperatury poniżej zera stopni Celsjusza, przenikliwe wiatry i niemal żadnego pożywienia - zima w Ameryce bywa okrutna. Zwierzęta szukają najlepszych sposobów, by przetrwać. Niektóre zostają w swoich norach, by tam przeczekać do wiosny. Inne migrują do ciepłych krajów. Tylko najsilniejsze wytrzymają w ekstremalnych warunkach. Wilki i pumy węszą w poszukiwaniu pokarmu. Wydry i bieliki polują, wykorzystując pęknięcia w lodzie, a puszczyki mszarne zanurzają się głęboko w śnieg, by schwytać zdobycz (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Królestwo niedźwiedzi polarnych”
emisja: w niedzielę, 25 grudnia br. o 14:00

Postępujące na terenie Arktyki zmiany, wywołane katastrofą klimatyczną, są zatrważające. W ich obliczu niedźwiedzie polarne musiały się przystosować do nowych niekorzystnych warunków. Dzięki determinacji twórców programu i przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie kamer możemy obserwować życie niedźwiedzi znad Zatoki Hudsona. Wraz z tropicielem tych zwierząt, Dennisem Compayre’em, widzowie wyruszą w wyjątkową podróż, dzięki której poznają sekrety niedźwiedzi polarnych (więcej tutaj).

„Dr Joya: zwierzęcy dermatolog” („Cirtter Fixers: Country Vets”)
emisja: od niedzieli, 25 grudnia br. o 16:00

Programy ukazujące choroby dermatologiczne wśród ludzi stają się coraz popularniejsze. Kto jednak powiedział, że ten problem dotyczy tylko człowieka? Otóż nie - zwierzęta również mają poważne kłopoty tej natury, o czym przekona widzów doktor Joya, zwierzęca dermatolog. W grudniowych odcinkach weterynarka będzie leczyć czworonożnych alergików: Bobo, mieszańca pitbulla i amstafa, któremu wyrósł niepokojący guz na łapce, jamnika Tiny Tima z brodawkami łojotokowymi oraz staruszkę maltipoo Snuggles, cierpiącą z powodu ropnia. Czy zespół lekarzy przyniesie ulgę tym wspaniałym pieskom?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...