reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Dzika zima” w grudniu w National Geographic Wild

dodano: 2021-11-29 06:05 | aktualizacja: 2021-11-29 15:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W grudniu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom szczególnie taki program jak „Sekrety Zoo: Karolina Północna”, a w ramach pasma „Dzika zima” takie produkcje jak „Dzika Arktyka: królestwo lodu”, „Weterynarz z powołania: zima w Jukonie”, „Olśniewająca Ameryka: dzika zima” i „Królestwo niedźwiedzi polarnych”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w grudniu br. w kanale National Geographic Wild zapanuje mroźna zima, która przywieje specjalne pasmo przyrodnicze, a wraz z nim premiery serii „Dzika Arktyka: królestwo lodu” oraz „Zimowe królestwo”. Miłośnicy prawdziwie białej zimy z pewnością docenią pasmo „Dzika zima” na antenie stacji National Geographic Wild, w ramach którego widzowie zobaczą premierowe odcinki serii takich jak: „Dzika Arktyka: królestwo lodu”, „Weterynarz z powołania: zima w Jukonie”, „Olśniewająca Ameryka: dzika zima” oraz „Królestwo niedźwiedzi polarnych”.

Grudzień 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Dzika zima”:
emisja: w niedziele (od 5 grudnia br.) o 14:00
Pasmo w ofercie kanału National Geographic Wild (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Dzika Arktyka: królestwo lodu” („Wild Arctic: Kingdom Of Ice”)
emisja: w niedzielę, 5 grudnia br. o 14:00

Na północ od koła podbiegunowego rozpościera się nieprzyjazna dla życia kraina lodu. Zimą temperatury są tam tak niskie, że mogłyby zatrzymać ludzkie serce. W odległej Arktyce żyją jednak zwierzęta, które zdane na łaskę żywiołów, są w stanie przetrwać w tych okrutnych warunkach. Jak przyroda przygotowała je do życia na tak wymagającym terytorium? Jak wiele muszą poświęcić, by przetrwać kolejny mroźny dzień? Kamera programu śledzi zwierzęta, które z pewnością można zaliczyć to najwytrwalszych gatunków.

„Sekrety Zoo: Karolina Północna” („Secrets Of The Zoo: North Carolina”)
emisja: w piątki (od 10 grudnia br.) o 18:00

Trzystu opiekunów i weterynarzy, 1800 podopiecznych najróżniejszych gatunków i obszar o powierzchni 1000 hektarów - oto największy ogród zoologiczny, w którym zwierzęta żyją w naturalnych dla siebie warunkach. National Geographic Wild zaprasza do amerykańskiej miejscowości Asheboro w Karolinie Północnej, gdzie mieści się zoo inne niż wszystkie (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Weterynarz z powołania” („Dr Oakley: Yukon Vet”)
emisja: w niedzielę, 12 grudnia br. o 14:00

Klimat na Alasce nie należy do najłagodniejszych - zima trwa tam przez trzy czwarte roku i jest wyjątkowo mroźna. Jednak żadne pogodowe niedogodności nie są przeszkodą dla doktor Oakley, która nawet w najtrudniejszych warunkach spieszy do swoich pacjentów. Gdy trzeba pomóc gotowej do porodu suczce lub psiakowi z odmrożeniami, prawdziwej weterynarz z powołania nie powstrzymają ani burza śnieżna, ani porywiste wiatry, ani dotkliwe zimno (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Olśniewająca Ameryka: dzika zima” („America The Beautiful: Wild Winter”)
emisja: w niedzielę, 19 grudnia br. o 14:00

Temperatury poniżej zera, przenikliwe wiatry i niemal żadnego pożywienia - zima w Ameryce bywa okrutna. Zwierzęta szukają najlepszych sposobów, by przetrwać. Niektóre zostają w swoich norach, by tam przeczekać do wiosny. Inne migrują do ciepłych krajów. Tylko najsilniejsze wytrzymają w ekstremalnych, zimowych warunkach. Wilki i pumy węszą w poszukiwaniu pokarmu. Wydry i bieliki polują, wykorzystując pęknięcia w lodzie, a puszczyki mszarne zanurzają się głęboko w śnieg, by schwytać zdobycz. Seria ukazuje walkę o przetrwanie tych zwierząt w trudnych warunkach srogiej amerykańskiej zimy (więcej tutaj).

„Dzika zima”:
„Królestwo niedźwiedzi polarnych” („Kingdom Of The Polar Bears”)
emisja: w niedzielę, 26 grudnia br. o 14:00

Tropiciel niedźwiedzi polarnych, Dennis Compayre, przemierza pustkowia kanadyjskiej prowincji Manitoba w poszukiwaniu miejsc, w których niebawem ma przyjść kolejne pokolenie tych niezwykłych stworzeń. Po wyczerpującej wędrówce i długim oczekiwaniu w nadzwyczaj trudnych warunkach, następuje upragniony moment, kiedy z nory wyłaniają się niedźwiadki. Dennis Compayre obserwuje i uwiecznia na zdjęciach pierwsze chwile życia maluchów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...