reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Nawet myszy idą do nieba” w stacjach Canal+

dodano: 2022-11-26 15:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Canal+ Polska Česká Televize CT „Nawet myszy idą do nieba” W niedzielę, 27 listopada br. o godz. 10:00 w CANAL+ Premium i o godz. 11:00 w CANAL+ 1 wyemitowany zostanie premierowo polsko-czesko-francusko-słowacki film „Nawet myszy idą do nieba”. Producentami animowanego filmu są Animoon, Fresh Films, CinemArt i Les Films du Cygne, koproducentami CANAL+ Polska, Česká Televize (CT) i EC1 Łódź - Miasto Kultury, wsparcia finansowego udzielili Program Kreatywna Europa i Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Film to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci autorstwa Ivy Procházkovej.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Canal+ Polska Česká Televize CT „Nawet myszy idą do nieba”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film animowany o myszce i lisie, którzy po wspólnej śmierci zaprzyjaźniają się w niebie. 

Jak czytamy w opisie, „Nawet myszy idą do nieba” to uniwersalny film animowany o przyjaźni niemal niemożliwej. Bo czy mysz i lis mogą się zaprzyjaźnić? Cóż, na tym świecie to bardzo mało prawdopodobne, choć może przecież istnieć jeszcze jakiś inny świat. I o tym właśnie opowiada ten film. Czmyszka i Rudeusz trafiają do nieba, a przecież tam nie istnieją naturalne instynkty i wszystko może się przydarzyć. Również taka przyjaźń.

Pierwsze spotkanie bohaterów nie kończy się dobrze - chyba, że za pozytywne zakończenie uznamy, że oboje trafiają do nieba, ale tam - to zupełnie nowe otwarcie i szansa na mnóstwo nowych przygód (i to takich nie z tej ziemi), podczas których będą mogli stawić czoła swym słabościom i uprzedzeniom. I odnaleźć prawdziwego przyjaciela.

Ta międzynarodowa (polsko-czesko-francusko-słowacka) produkcja w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubeniceka zdobyła tegorocznego „Czeskiego Lwa” w kategorii „Najlepszy film animowany” i była też nominowana w tej kategorii do francuskiego „Cezara” i „Europejskiej Nagrody Filmowej”. Autorami scenariusza są Alice Nellis i Richard Malatinsky, a za zdjęcia odpowiadała Denisa Grimmova.

Dodajmy, że film „Nawet myszy idą do nieba” pojawił się w kinach w piątek, 29 kwietnia 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).

„Nawet myszy idą do nieba” - emisja w niedzielę, 27 listopada 2022 roku o godz. 10:00 w CANAL+ Premium i o godz. 11:00 w CANAL+ 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...