reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Blockbuster Christmas” w grudniu w AMC

dodano: 2022-11-28 09:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W grudniu br. kanał AMC poleca swoim widzom w ramach pasma „Blockbuster Christmas” takie produkcje filmowe jak „Labirynt”, „W 80 dni dookoła świata”, „Hook”, „Wyspa piratów”, „Bohater ostatniej akcji”, „Uliczny wojownik”, „Pogromcy duchów” , „Pogromcy duchów II”, „Legenda Zorro” i „Sahara”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w grudniu br. na kanale AMC pojawi się pasmo filmowe pełne trzymających w napięciu filmów akcji - i nie tylko. Na antenie widzowie zobaczą legendarnych wojowników, odważnych piratów, niezłomnych bohaterów walczących ze złem czy naukowców stawiających czoła niebezpiecznej misji. Wśród filmów ukażą się między innymi: „Labirynt” opowiadający o starciu młodej dziewczyny z goblinami, którzy porwali jej młodszego brata; „Hook” w reżyserii Stevena Spielberga, czyli współczesna historia Piotrusia Pana; „Bohater ostatniej akcji”, przedstawiający losy 11-letniego chłopca, który dzięki magicznemu biletowi przenosi się do świata swojego ulubionego filmu akcji, oraz seria „Pogromcy duchów” o trzech doktorach parapsychologii prowadzących firmę zajmującą się zwalczaniem duchów. Pierwszy film serii „Blockbuster Christmas” - „Labirynt” - pojawi się na kanale AMC w sobotę, 3 grudnia br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Blockbuster Christmas” w AMC:

„Labirynt” („Labyrinth”)
reżyseria: Jim Henson, występują: Jennifer Connelly i David Robert Jones „David Bowie”
emisja: w sobotę, 3 grudnia br. o 22:00

Nastoletnia Sarah przywołuje gobliny ze swojej ulubionej książki zatytułowanej „Labirynt”, aby ukradły jej młodszego brata Toby'ego. Kiedy faktycznie to robią, dziewczyna musi przejść przez labirynt króla Goblinów. Ma na to 13 godzin - inaczej Toby sam stanie się goblinem.

„W 80 dni dookoła świata” („Around the World in 80 Days”)
reżyseria: Frank Coraci, występują: Jackie Chan i Steve Coogan
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 3 na 4 grudnia br. o 0:00

Jest rok 1872. Brytyjski wynalazca, chiński złodziej i francuski artysta wyruszają, aby okrążyć kulę ziemską w 80 dni. Podróżują drogą lądową, powietrzną, morską i na łyżworolkach, aby wygrać wyścig z czasem i dotrzeć do miejsca, z którego rozpoczęli trasę.

„Hook” („Hook”)
reżyseria: Steven Spielberg, występują: Dustin Hoffman i Robin Williams
emisja: w sobotę, 10 grudnia br. o 22:00

Wyreżyserowany przez Stevena Spielberga i nominowany do pięciu „Oscarów” film „Hook” przedstawia Robina Williamsa jako Petera Banninga, 40-letniego prawnika, który stracił wszelkie wspomnienia o byciu Piotrusiem Panem. Peter i jego rodzina podróżują do Londynu, aby odwiedzić babcię Wendy (w tej roli Maggie Smith). Gdy ich dzieci śpią w tej samej sypialni, w której rozpoczęła się oryginalna historia Piotrusia Pana, nagle pojawia się oślepiający blask.

„Wyspa piratów” („Cutthroat Island”)
reżyseria: Renny Harlin, występują: Geena Davis i Matthew Modine
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 10 na 11 grudnia br. o 0:45

Morgan Adams jest zachwycającą młodą piratką, która po niedawno zamordowanym ojcu dziedziczy statek oraz fragment mapy skarbów. Wyrusza na poszukiwania dwóch brakujących części układanki i zabójców swojego ojca, a towarzyszy jej William Shaw - czarujący złodziej i nałogowy kłamca.

„Bohater ostatniej akcji” („Last Action Hero”)
reżyseria: John McTiernan, występują: Arnold Schwarzenegger i Charles Dance
emisja: w sobotę, 17 grudnia br. o 22:00

Młody Danny Madigan (Austin O'Brien) jest samotnym 11-letnim chłopcem, który ucieka od ponurej rzeczywistości, oglądając przygodowe filmy akcji ze swoim ulubionym bohaterem, Jackiem Slaterem (Arnold Schwarzenegger). Kiedy jego najlepszy przyjaciel, projektant Nick, daje mu specjalny bilet na nowy film Slatera, Danny zostaje magicznie przeniesiony do świata Jacka, gdzie dobrzy ludzie zawsze wygrywają. Danny staje się jego pomocnikiem, gdy Jack walczy z trójką złych ludzi: Benedictem (Charles Dance), Vivaldim (Anthony Quinn) i Rozpruwaczem (Tom Noonan).

„Uliczny wojownik” („Street Fighter”)
reżyseria: Steven E. de Souza, występują: Kylie Minogue i Jean-Claude Van Damme
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 17 na 18 grudnia br. o 0:30

Jean-Claude Van Damme i Raul Julia w wybuchowym filmie akcji opartym na jednej z gier interaktywnych. Akcja „Ulicznego wojownika” rozpoczyna się w świecie na krawędzi chaosu, podczas trwającej wojny domowej w południowo-wschodniej Azji, która może osiągnąć skalę globalnego konfliktu. Siły alianckie, prowadzone przez pułkownika Williama F. Guile'a (Jean-Claude Van Damme), mają za zadanie zlokalizować i uratować 63 pracowników organizacji międzynarodowej, którzy zostali wzięci jako zakładnicy przez generała M. Bisona (Raul Julia). Jednakże misterny plan może zostać zniweczony, kiedy do gry miesza się reporterka Chun-Li Zang (Ming-Na), pragnąca czegoś więcej niż tylko materiału do reportażu.

„Pogromcy duchów” („Ghostbusters”)
reżyseria: Ivan Reitman, występują: Sigourney Weaver, Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis i Rick Moranis
emisja: w sobotę, 24 grudnia br. o 22:00

W Nowym Jorku zaczynają dziać się niepokojące rzeczy: coraz częściej dochodzi tam do zjawisk paranormalnych. Jedynymi osobami, które o tym wiedzą, są trzej niezwykle błyskotliwi, nieco dziwni parapsycholodzy z nowojorskiego uniwersytetu, którzy stracili grant na badania. Zmuszeni do rezygnacji z pracy naukowej, zakładają własną firmę.

„Pogromcy duchów II” („Ghostbusters II”)
reżyseria: Ivan Reitman, występują: Sigourney Weaver, Bill Murray i Dan Aykroyd
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 grudnia br. o 0:05

Po czterech latach od swoich poprzednich przygód byli Pogromcy Duchów mają zakaz zbliżania się do siebie. Ich zajęciem stało się prowadzenie kultowych kablowych talk-show i zabawianie dzieci na przyjęciach urodzinowych. Dana Barrett, po rozstaniu z Venkmanem, urodziła dziecko z innym mężczyzną, ale ich małżeństwo również się rozpadło. To właśnie ośmiomiesięczny Oscar, którego wózek w tajemniczy sposób sam się stacza, skłania Danę do skontaktowania się z Pogromcami Duchów, by prosić ich o pomoc.

„Legenda Zorro” („The Legend of Zorro”)
reżyseria: Martin Campbell, występują: Catherine Zeta-Jones i Antonio Banderas
emisja: w sobotę, 31 grudnia br. o 22:00

Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones i reżyser Martin Campbell spotykają się ponownie w tej pełnej akcji eskapadzie rozgrywającej się na terytorium Kalifornii w krytycznych dniach poprzedzających powstanie stanu. Kilka lat po poprzedniej przygodzie, Elena (Catherine Zeta-Jones) i Alejandro (Antonio Banderas) są małżeństwem i mają 10-letniego syna, Joaquina (Adrian Alonso). Choć Alejandro nadal zakłada maskę Zorro, by chronić biednych i uciśnionych przed chciwością ich panów, jest rozdarty między swoją misją a pragnieniem bardziej normalnego życia.

„Sahara” („Sahara”)
reżyseria: Breck Eisner, występują: Penélope Cruz i Matthew McConaughey
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 31 grudnia 2022 roku na 1 stycznia 2023 roku o 0:30

Badacz i odkrywca Dirk Pitt wyrusza w podróż życia w poszukiwaniu zaginionego pancernika z czasów wojny secesyjnej, znanego jako Statek Śmierci, na pustyniach Afryki Zachodniej, jednocześnie pomaga lekarce World Health Organization (WHO) ściganej przez bezwzględnego dyktatora.
 
Geena Davis i Matthew Modine w filmie „Wyspa piratów”, foto: AMC Networks International
Geena Davis i Matthew Modine w filmie „Wyspa piratów”, foto: AMC Networks International
Antonio Banderas i Catherine Zeta-Jones w filmie „Legenda Zorro”, foto: AMC Networks International
Antonio Banderas i Catherine Zeta-Jones w filmie „Legenda Zorro”, foto: AMC Networks International
Catherine Zeta-Jones i Antonio Banderas w filmie „Legenda Zorro”, foto: AMC Networks International
Catherine Zeta-Jones i Antonio Banderas w filmie „Legenda Zorro”, foto: AMC Networks International
Jackie Chan, Cécile De France i Steve Coogan w filmie „W 80 dni dookoła świata”, foto: AMC Networks International
Jackie Chan, Cécile De France i Steve Coogan w filmie „W 80 dni dookoła świata”, foto: AMC Networks International
Kylie Minogue, Jean-Claude Van Damme i Gregg Rainwater w filmie „Uliczny wojownik”, foto: AMC Networks International
Kylie Minogue, Jean-Claude Van Damme i Gregg Rainwater w filmie „Uliczny wojownik”, foto: AMC Networks International


„Blockbuster Christmas” - emisja w soboty (od 3 grudnia 2022 roku) o godz. 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...