reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK prowadzi postępowanie wobec Vectry

dodano: 2022-12-01 11:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: UOKiK

UOKiK Vectra nie wykonała w pełni warunku nałożonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy zakupie spółki Multimedia Polska. Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, wszczął postępowanie w sprawie nałożenia kary finansowej na spółkę.

Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa dotyczy decyzji z początku stycznia 2020 roku. Prezes UOKiK wydał decyzję, w której zgodził się na transakcję pomiędzy operatorami telewizji kablowej i dostawcami internetu. Vectra mogła przejąć spółkę Multimedia Polska, jednak musiała spełnić warunek określony w decyzji. Dotyczył on łącznie 21 miejscowości i składał się z dwóch części. Pierwsza miała charakter strukturalny, czyli polegała na sprzedaży sieci w 8 miastach. W pozostałych 13 miejscowościach Vectra musiała umożliwić klientom zmianę operatora bez ponoszenia kosztów.
 

- Z informacji, które posiadamy, wynika, że Vectra dotychczas nie wykonała w pełni nałożonego warunku strukturalnego. Sprzedała sieć jedynie w 3 miastach. W 5 pozostałych - wbrew wydanej decyzji - warunek nie został wykonany, co rodzi ryzyko ograniczenia konkurencji. Dlatego wszcząłem postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na spółkę - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Vectra wypełniła warunek dotyczący zmiany operatora przez abonentów, a także sprzedała sieć w Gorzowie Wielkopolskim oraz Pruszczu Gdańskim i Pogórzu. Natomiast nie sprzedała dotychczas sieci w Kwidzynie, Łowiczu, Ostródzie, Olsztynie i Stargardzie.

Kara może wynieść do 10 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu decyzji warunkowej. Prezes Urzędu może także uchylić decyzję warunkową, jeżeli przedsiębiorcy nie spełniają nałożonych warunków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...