reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Jak najdalej stąd” na kanale TVP2

dodano: 2022-12-04 09:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Forum Film Poland TVP „Jak najdalej stąd” W niedzielę, 4 grudnia br. o godz. 21:00 na kanale TVP2 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Jak najdalej stąd”. Producentami filmu są Akson Studio i MK1 Production, koproducentami TVP, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Mazowiecki Instytut Kultury oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem Forum Film Poland. Film był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, S481,Eurimages, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Screen Ireland.

Forum Film Poland TVP „Jak najdalej stąd”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Jak najdalej stąd” jest Piotr Domalewski, a za zdjęcia odpowiadał Piotr Sobociński junior. W obsadzie znaleźli się Zofia Stafiej, Zofia Przygońska, Kinga Preis, Izabela Chorąży, Agnieszka Kwietniewska, Elżbieta Studniarek, Milena Staszuk, Davina Reeves, Liliana Cercel, Nigel O’Neil, Shane Casey, Cosmina Staran, Ann-Marie O'Connor, Łukasz Konopka, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Kłak, Adam Kuzycz-Berezowski, Artem Manuilov, Wojciech Skibiński, Tomasz Ziętek, Tomasz Dedek, Tomasz Schuchardt, Dawid Tulej i Jacek Król.

Ojciec Aleksandry (w tej roli Zofia Stafiej) żyje i pracuje w Irlandii. Nastolatka została w Polsce z matką (Kinga Preis), której pomaga opiekować się niepełnosprawnym bratem, Pawłem (Dawid Tulej). Ma żal do ojca, że zostawił rodzinę i żyje na obczyźnie, a powinien być z nimi w kraju. Utrzymuje jednak z nim kontakt, bo ten obiecał jej samochód, kiedy tylko zda egzamin na prawo jazdy. Aleksandra bardzo liczy na tę darowiznę, chciałaby w przyszłości wykorzystać auto do pracy. Snuje wielkie plany, a tymczasem los szykuje coś zupełnie innego. Ojciec ginie w tragicznym wypadku na budowie. Aleksandra musi samotnie wyruszyć do Irlandii, żeby zająć się sprowadzeniem jego ciała do Polski i wyegzekwować pieniądze z ubezpieczenia. Ma nadzieję, że w końcu kupi sobie wymarzony samochód, który obiecał jej ojciec.

Gdy przybywa na miejsce, dowiaduje się, że ofiara wypadku nie miała kasku ochronnego, więc ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Na domiar złego córka poznaje tajemnicę ojca. Okazuje się, że miał kochankę. Przedsiębiorcza i twarda dziewczyna nie zamierza się jednak poddawać. Zrobi wszystko, by dostać pieniądze. Zaczyna szantażować kierownika budowy, który zatrudniał jej ojca. Przyparty do muru szef daje w końcu dziewczynie 2500 funtów na pogrzeb. Aby zaoszczędzić, Aleksandra decyduje się na kremację ciała, zresztą wbrew woli matki. Ale w ten sposób zyskuje 1000 funtów na samochód. Kiedy dopełnia wszystkich formalności związanych z transportem prochów do kraju, postanawia jeszcze skontaktować się z kochanką. To dużo młodsza od ojca Sara (Cosmina Stratan), która w tej chwili znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej. Mimo początkowej niechęci do niej, Aleksandra zaprzyjaźnia się z nią. Próbując pomóc Sarze wpędza ją w jeszcze większe kłopoty. Teraz nie ma wyboru, zamierza oddać jej wszystkie pieniądze przeznaczone na zakup samochodu. Aleksandra wraca bez grosza do Polski busem, w plecaku ma urnę z prochami ojca. Zrezygnowała z marzeń, ale zyskała coś znacznie więcej (więcej tutaj).

„Jak najdalej stąd” - o filmie - dramat, Polska 2020 rok, scenariusz i reżyseria: Piotr Domalewski, aktorzy: Zofia Stafiej, Zofia Przygońska, Kinga Preis, Izabela Chorąży, Agnieszka Kwietniewska, Elżbieta Studniarek, Milena Staszuk, Davina Reeves, Liliana Cercel, Nigel O’Neil, Shane Casey, Cosmina Staran, Ann-Marie O'Connor, Łukasz Konopka, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Kłak, Adam Kuzycz-Berezowski, Artem Manuilov, Wojciech Skibiński, Tomasz Ziętek, Tomasz Dedek, Tomasz Schuchardt, Dawid Tulej i Jacek Król, zdjęcia: Piotr Sobociński junior, scenografia: Katarzyna Filimoniuk i Edyta Fleszar, montaż: Agnieszka Glińska, czas: 93 minuty.

Dodajmy, że film „Jak najdalej stąd” pojawił się w kinach w piątek, 25 września 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Zofia Stafiej na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak najdalej stąd”, foto: Forum Film Poland
Zofia Stafiej na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak najdalej stąd”, foto: Forum Film Poland


„Jak najdalej stąd” - emisja w niedzielę, 4 grudnia 2022 roku o godz. 21:00 w TVP2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...