reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Gala Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach

dodano: 2022-12-06 16:21 | aktualizacja: 2022-12-09 19:59
autor: Jan Borejko | źródło: Telewizja Polsat

Polsat Boxing Promotions 13 PBP 13 Telewizja Polsat W piątek, 9 grudnia Polsat Sport, Super Polsat i Polsat Sport Fight pokażą transmisję gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach. Trzy starcia w formule boksu olimpijskiego i pięć walk w boksie zawodowym, w tym o mistrzostwo świata – to najkrótsza charakterystyka piątkowej gali PBP 13. Na ringu w Małej Arenie Gliwice zaprezentuje się cała śmietanka pięściarzy Polsat Boxing Promotions: Osleys Iglesias, Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski, Miłosz Grabowski oraz, pochodzący z pobliskich Mysłowic, Bartłomiej Przybyła.

Telewizja Polsat
Polsat Boxing Promotions 13 PBP 13 Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bartłomiej Przybyła vs Michal Dufek to ostatnie ogłoszone starcie zawodowe gali Polsat Boxing Promotions 13. Niepokonany 23-latek z Mysłowic z kompletem zwycięstw w 4 swoich dotychczasowych walkach, skacze zatem na bardzo głęboką wodę. Jego czeski rywal to prawdziwy ringowy wyjadacz, który na koncie ma aż 35 zwycięstw, 24 porażki i 2 remisy. To istna przepaść doświadczenia, rutyny i obycia między linami. Samych pojedynków zakontraktowanych na sześć rund, Dufek ma na koncie cztery razy tyle, co Przybyła wszystkich swoich walk! Z racji młodego wieku Polak jeszcze nigdy nie przekroczył tego dystansu, natomiast jego rywal doskonale wie jak to jest walczyć w ośmio, dziesięcio czy nawet dwunastorundówkach. Sam trud przygotowań do tak wymagających pojedynków to coś, czego Przybyła musi się dopiero nauczyć. Piątkowy sprawdzian Polaka z Czechem będzie więc dla podopiecznego PBP niezwykle wartościowy.

Głównym daniem gali Polsat Boxing Promitons 13 w Gliwicach jest starcie Osleysa Iglesiasa z Andrijem Velikovskyim. Kubański podopieczny PBP i doświadczony Ukrainiec, powalczą o pas mistrza świata federacji IBO w wadze super średniej. Tak ważnej walki w Polsce nie było od lat, a zwycięzca szeroko otworzy sobie drzwi do wielkiej kariery. Polscy fani mają nadzieję, że po końcowym gongu to dłoń Iglesiasa powędruje w górę. Kubańczyk na ringach PBP boksuje od roku i w tym czasie zdołał już zaprezentować skalę swojego talentu, a wszystkich niedowiarków przekonać do tego, że jest materiałem na wielkiego mistrza.

Między linami w Małej Arenie Gliwice coś do udowodnienia mają także pozostali zawodnicy Polsat Boxing Promotions. Zarówno Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski i Miłosz Grabowski zmierzą się z niepokonanymi rywalami. Ervis Lala, Eber Tovar i Matteo Gubinelli nie przyjeżdżają do Polski jedynie po wypłatę i powiększenie dorobku swoich polskich oponentów. Wszyscy wymienieni są na podobnych etapach karier i wszyscy gonią swoje pięściarskie marzenia.

Zanim do głosu dojdą zawodowcy, tradycyjnie w ringu Polsat Boxing Promotions swoje umiejętności zaprezentują pięściarze olimpijscy. W Gliwicach Kamil Wójcik i Igor Sobczak zmierzą się w kategorii do 80 kg, Mateusz Grejber i Kacper Reguła powalczą w limicie 67 kg, a Robert Stasiok i Kacper Klimczak rywalizować będą w dywizji 70-kilogramowej.

Karta walk - Polsat Boxing Promotions 13:

Osleys Iglesias vs Andrii Velikovskyi
Konrad Kaczmarkiewicz vs Ervis Lala
Aleksander Bereżewski vs Eber Tobar
Bartłomiej Przybyła vs Michal Dufek
Miłosz Grabowski vs Matteo Gubinelli
Robert Stasiok vs Kacper Klimczak
Mateusz Grejber vs Kacper Reguła
Kamil Wójcik vs Igor Sobczak9 grudnia (piątek)

18:15 Gala Polsat Boxing Promotions 13, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go
20:00 Gala Polsat Boxing Promotions 13, Polsat Sport, Super Polsat, Polsat Box Go
Komentarz: Andrzej Kostyra, Przemysław Saleta


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...