reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kolorowe ptaki” w Radiu Tok FM

dodano: 2022-12-26 18:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Kolorowe ptaki” Anna Gmiterek-Zabłocka („Twój problem - moja sprawa”), reporterka Radia Tok FM (Agora), w nowym serialu radiowym przybliży słuchaczom temat spektrum autyzmu. 6 odcinków serii „Kolorowe ptaki” przedstawi historie dzieci oraz dorosłych, a także opowie o wielu obliczach spektrum i stereotypach z nim związanych. Premiera serialu nastąpi na antenie Radia Tok FM we wtorek, 27 grudnia 2022 roku po godz. 21:00, a kolejnych części będzie można słuchać do środy, 4 stycznia 2023 roku. Wszystkie odcinki będą też dostępne dla subskrybentów Tok FM Premium, na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji mobilnej po radiowej emisji. Pojawi się też wydanie specjalne audycji „Mikrofon Tok FM”.

Radio Tok FM „Kolorowe ptaki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial radiowy „Kolorowe ptaki” to opowieść o dzieciach i dorosłych w spektrum autyzmu. Jak zapowiada nadawca, prezentuje konkretne historie - począwszy od diagnozy, przez terapię, pobyt w przedszkolu i szkole, aż po czas, gdy edukacja się kończy i zostaje pustka. To także opowieść o różnych obliczach spektrum, ale też o stereotypach, które się z tym wiążą.

Dlaczego część z nas boi się osób z autyzmem? Czy każdy autysta to świetny matematyk? Czy wszyscy autyści rzeczywiście nie rozumieją przenośni? Dlaczego żyjemy często w przekonaniu, że autyzm to agresja albo ukrycie się za szklaną szybą? O tym będzie można usłyszeć w pierwszej z sześciu części serialu, która pojawi się na antenie Radia Tok FM we wtorek, 27 grudnia br. po godzinie 21:00.

- Wszystkie osoby w spektrum autyzmu są kolorowe, tak samo jak wielobarwny i różnorodny jest sam autyzm. W serialu opowiemy o pięknych, ale i o trudnych stronach spektrum - postaramy się odpowiedzieć na wiele pytań, choć oczywiście wiemy, że na wszystkie odpowiedzieć się nie da. Bo każda osoba w spektrum to inna historia, inny człowiek, inne doświadczenia

- wyjaśnia Anna Gmiterek-Zabłocka.


Kolejne odcinki serialu „Kolorowe ptaki” będę emitowane w Radiu Tok FM w dniach 28-30 grudnia br. oraz po Nowym Roku, czyli w dniach 3-4 stycznia 2023 roku, zwykle po godzinie 21:00.

Emisja ostatniego odcinka nastąpi wyjątkowo po godzinie 20:00, a tuż po programie - w ramach podsumowania pasma - na antenie pojawi się wydanie specjalne audycji „Mikrofon Tok FM”, które poprowadzi Anna Gmiterek-Zabłocka. Jak zawsze audycja ta będzie mieć interaktywny format - redakcja Tok FM zaprosi słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji (więcej tutaj).

Wszystkie części serialu będą też dostępne dla subskrybentów Tok FM Premium, na stronie internetowej tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej Tok FM - po ich premierze na antenie.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia Tok FM w Lublinie. Prowadzi audycję „Twój problem - moja sprawa” - program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. Jak zapewnia nadawca, porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać. Audycja jest emitowana co sobotę o godzinie 15:20. Reporterka była laureatką m.in. konkursów „Grand Press” oraz „Dziennikarz medyczny roku”.
 
Autorką serialu „Kolorowe ptaki” jest Anna Gmiterek-Zabłocka, foto: Agora
Autorką serialu „Kolorowe ptaki” jest Anna Gmiterek-Zabłocka, foto: Agora


„Kolorowe ptaki” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 27 grudnia 2022 roku) o godz. 21:00 (w środę, 4 stycznia 2023 roku o godz. 20:00) w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...