reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Kolorowe ptaki” w Radiu Tok FM

dodano: 2022-12-26 18:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Kolorowe ptaki” Anna Gmiterek-Zabłocka („Twój problem - moja sprawa”), reporterka Radia Tok FM (Agora), w nowym serialu radiowym przybliży słuchaczom temat spektrum autyzmu. 6 odcinków serii „Kolorowe ptaki” przedstawi historie dzieci oraz dorosłych, a także opowie o wielu obliczach spektrum i stereotypach z nim związanych. Premiera serialu nastąpi na antenie Radia Tok FM we wtorek, 27 grudnia 2022 roku po godz. 21:00, a kolejnych części będzie można słuchać do środy, 4 stycznia 2023 roku. Wszystkie odcinki będą też dostępne dla subskrybentów Tok FM Premium, na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji mobilnej po radiowej emisji. Pojawi się też wydanie specjalne audycji „Mikrofon Tok FM”.

Radio Tok FM „Kolorowe ptaki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial radiowy „Kolorowe ptaki” to opowieść o dzieciach i dorosłych w spektrum autyzmu. Jak zapowiada nadawca, prezentuje konkretne historie - począwszy od diagnozy, przez terapię, pobyt w przedszkolu i szkole, aż po czas, gdy edukacja się kończy i zostaje pustka. To także opowieść o różnych obliczach spektrum, ale też o stereotypach, które się z tym wiążą.

Dlaczego część z nas boi się osób z autyzmem? Czy każdy autysta to świetny matematyk? Czy wszyscy autyści rzeczywiście nie rozumieją przenośni? Dlaczego żyjemy często w przekonaniu, że autyzm to agresja albo ukrycie się za szklaną szybą? O tym będzie można usłyszeć w pierwszej z sześciu części serialu, która pojawi się na antenie Radia Tok FM we wtorek, 27 grudnia br. po godzinie 21:00.

- Wszystkie osoby w spektrum autyzmu są kolorowe, tak samo jak wielobarwny i różnorodny jest sam autyzm. W serialu opowiemy o pięknych, ale i o trudnych stronach spektrum - postaramy się odpowiedzieć na wiele pytań, choć oczywiście wiemy, że na wszystkie odpowiedzieć się nie da. Bo każda osoba w spektrum to inna historia, inny człowiek, inne doświadczenia

- wyjaśnia Anna Gmiterek-Zabłocka.


Kolejne odcinki serialu „Kolorowe ptaki” będę emitowane w Radiu Tok FM w dniach 28-30 grudnia br. oraz po Nowym Roku, czyli w dniach 3-4 stycznia 2023 roku, zwykle po godzinie 21:00.

Emisja ostatniego odcinka nastąpi wyjątkowo po godzinie 20:00, a tuż po programie - w ramach podsumowania pasma - na antenie pojawi się wydanie specjalne audycji „Mikrofon Tok FM”, które poprowadzi Anna Gmiterek-Zabłocka. Jak zawsze audycja ta będzie mieć interaktywny format - redakcja Tok FM zaprosi słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji (więcej tutaj).

Wszystkie części serialu będą też dostępne dla subskrybentów Tok FM Premium, na stronie internetowej tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej Tok FM - po ich premierze na antenie.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia Tok FM w Lublinie. Prowadzi audycję „Twój problem - moja sprawa” - program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. Jak zapewnia nadawca, porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać. Audycja jest emitowana co sobotę o godzinie 15:20. Reporterka była laureatką m.in. konkursów „Grand Press” oraz „Dziennikarz medyczny roku”.
 
Autorką serialu „Kolorowe ptaki” jest Anna Gmiterek-Zabłocka, foto: Agora
Autorką serialu „Kolorowe ptaki” jest Anna Gmiterek-Zabłocka, foto: Agora


„Kolorowe ptaki” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 27 grudnia 2022 roku) o godz. 21:00 (w środę, 4 stycznia 2023 roku o godz. 20:00) w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...