reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukrainе World News blisko startu

dodano: 2023-01-13 18:47 | aktualizacja: 2023-01-14 19:35
autor: RO | źródło: detector.media

Witalij Kropaczow Na Ukrainie uruchamia się nowy, ogólnokrajowy kanał informacyjny Ukrainе World News. Jego start jest uzależniony od różnych czynników, ale jako wstępną datę premiery wskazano na niedzielę, 22 stycznia 2023 roku. Jest bardzo prawdopodobne, że pojawi się w wersji nieszyfrowanej (FTA) z satelity Astra 4A (4,8°E) lub Amos 3/7 (4°W).

Ukraine World News
Ukraine World News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Właścicielem i inwestorem projektu jest biznesmen, baron węglowy Witalij Kropaczow. W 2022 r. wykupił licencję na nadawanie cyfrowe Channel 4 (UA), a także firmę Era Production. Wkrótce po sprzedaży koncesji, majątek Channel 4 został zajęty, a następnie przekazany do Państwowej Agencji Ukrainy ds. Kina, ponieważ właściciel kanału Ołeksij Kowalow przeszedł na stronę Rosji. Później Kowalow został zabity.

Do Ukrainе World News wejdą wybrani pracownicy, którzy wcześniej angażowali się w tworzenie kanałów informacyjnych News One, ZIK i 112-Ukraina Tarasa Kozaka, przyjaciela Wiktora Medwedczuka. Podobno nie ma tu żadnego związku z zamkniętym holdingiem Tarasa Kozaka. Nadawanie ma być realizowane ze studia w Kijowa.

Postanowiłem stworzyć media, które informowałyby Ukraińców i cały świat o tym, co dzieje się w naszym kraju. W tej chwili każdy powinien mieć dostęp do rzetelnych informacji, bo od tego zależy przyszłość, a czasem i nasze życie. Ukraine World News - o bohaterskich ludziach, o walce z agresorem, o ożywieniu gospodarki. O tym, co każdy Ukrainiec czy obywatel dowolnego kraju na świecie – może już dziś zrobić, by wesprzeć Ukrainę

- mówi właściciel kanału Ukraine World News, Witalij Kropaczow.

Co ciekawe, Ukrainе World News nie planuje wyświetlania programu informacyjnego „Jedyni nowyny #UArazom”, który tworzą największe grupy medialne na Ukrainie. Za to ma postawić na własny program informacyjny. - Zrobimy to samo, ale bez udziału we wspólnym maratonie. Trwa jeszcze ustalanie, czy jest to ogólnie możliwe, ponieważ wszystkie kanały o zasięgu ogólnokrajowym muszą prowadzić wspólną politykę informacyjną. To właśnie z powodu niespełnienia tego wymogu, kanały Priamyj, Espreso TV i Channel 5 Ukraine zostały usunięte z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie.

Witalij Kropaczow to właściciel firm działających w przemyśle gazowym, węglowym i maszynowym. W 2019 roku kupił niszowy kanał Tak TV od współwłaściciela Kolegium Prasy i Telewizji, Gleba Gołowczenko. W tym samym roku Kropaczow i Nosikow próbowali ożywić stację telewizyjną TVi wraz z polskimi partnerami prywatnej spółki inwestycyjnej Millstone&Co, kierowanej przez najwyższego menedżera Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Roberta Kwiatkowskiego.

Źródło: detector.media  detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...