reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Będzie likwidacja francuskiej platformy streamingowej Salto?

dodano: 2023-01-17 15:53 | aktualizacja: 2023-01-17 23:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS/Salto

Salto Według doniesień francuskich mediów francuska platforma streamingowa Salto może zamknąć swoje usługi do końca tego tygodnia - mówi się o piątku 20 stycznia. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest rozwiązanie spółki Salto „z przekazaniem aktywów jeden po drugim” kilku innym usługom streamingowym. Jakim to się okaże, ale widać, że platformy streamingowe to trudny biznes.

Salto_France_TV_platforma_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że usługa Salto została uruchomiona w październiku 2020 r., a współwłaścicielami są francuscy nadawcy, TF1, France Télévisions i M6. Niestety nie udało się przyciągnąć znaczącej bazy abonentów. Aktualnie ma ich około 800 000. Platformie Salto nigdy nie udało się osiągnąć swojego celu, jakim było osiągnięcie 1 mln subskrybentów, co było gorzką porażką, niewątpliwie spowodowaną zarówno złym modelem ekonomicznym, jak i ostrą konkurencją ze strony gigantów w sektorze (Netflix, Amazon Prime Video itp.). Pod koniec 2022 r. Salto nadal zatrudniało 70 pracowników.

Akcjonariusze zarówno TF1, jak i M6 ujawnili swoje plany wykupienia usługi za kaucją w zeszłym roku po odrzuceniu proponowanej fuzji - podczas gdy France Télévisions wskazało, że pójdzie w ich ślady. Delphine Ernotte, dyrektor generalny France Télévisions, podobno ma wezwać 20 stycznia br. do rozwiązania Salto na posiedzeniu komisji CSE.

Rzeczywiście, tzw. „zaprzestanie działalności” i „rozwiązanie spółki Salto” pojawiło się w porządku obrad nadzwyczajnej centralnej komisji społeczno-gospodarczej (CSE) zaplanowanej na 20 stycznia we France Télévisions. Spotkanie, które będzie zatem dotyczyć przyszłości platformy streamingowej Salto.

Nic nie jest jeszcze oficjalnie postanowione, ale przyszłość Salto wydaje się zagrożona, biorąc pod uwagę, że żaden solidny nabywca nie zaproponował przejęcia platformy. Ofertę złożyła tylko skromna hiszpańska firma Agile, ale została uznana za nieprzekonującą i nie została przyjęta.

Teoretycznie platforma może zostać wystawiona na sprzedaż, a takie firmy jak Amazon, Agile Content i CANAL+ są już uznawane jako potencjalni kupcy, przy czym oficjalnie nie ma żadnych informacji. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest rozwiązanie salto „z przekazaniem aktywów jeden po drugim” kilku innym usługom streamingowym.

Źródło: telesatellite.com  kulturegeek.fr  lesnumeriques.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...