reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Już nie będzie wyścigów F1 w RTL

dodano: 2023-01-18 11:05 | aktualizacja: 2023-01-18 12:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL/Bild

RTL F1 Formuła 1 wyścig GP 360px Nie będzie już wyścigów Formuły 1 w niemieckim kanale RTL. Nadawca komercyjny RTL Deutschland zdecydował się nie podpisywać nowej umowy ze Sky Deutschland, co oznacza, że nie będzie transmitować F1 od nadchodzącego sezonu. Szkoda, bo jakość transmisji i komentarzy w RTL zawsze była najwyższych lotów.

RTL Formuła 1 F1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
17 stycznia RTL potwierdził dla „Bilda”, że w 2023 roku nie będzie pokazywać transmisji z wyścigów F1. Nadawca płatnej telewizji Sky nabył prawa telewizyjne do najważniejszych transmisji sportów motorowych na rynku niemieckim, w tym przede wszystkim Formuły 1.

W ciągu ostatnich 2 lat Sky sprzedał sublicencje na transmisje 4 wybranych wyścigów F1 nadawcy bezpłatnej telewizji z Kolonii. Sky nie ma jeszcze nowego partnera na te transmisje na sezon F1, który rozpoczyna się w marcu. Być może będzie to ProSieben lub ARD/ZDF.

RTL był przez wiele lat wiodącym nadawcą Formuły 1 w Niemczech, a ostatnio otrzymał sublicencję na pokazywanie wybranych wyścigów w telewizji niekodowanej w 2020 roku. Od tego czasu tylko Sky Deutschland transmitował całe Grand Prix Formuły 1.

RTL z zaledwie czterema wyścigom w sezonie 2022 po raz kolejny odnotował spadek oglądalności w porównaniu z poprzednim rokiem. Średnio 2,66 mln widzów oglądało ostatni wyścig Formuły 1 w prywatnym kanale nadawcy z Kolonii w połowie listopada.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...