reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Apokaliptyczne filmy w lutym w SundanceTV

dodano: 2023-01-19 00:03 | aktualizacja: 2023-01-19 10:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W lutym br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom takie film jak „Mroczna pieśń” i „Greedy Lying Bastards”, a w ramach pasma „Sezon apokalipsy” takie produkcje jak „Droga”, „Studnia”, „Bokeh” i „Mayday”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, apokalipsa nadciąga. Jednak bez obaw!

W lutym br. kanał SundanceTV zabierze widzów do bezpiecznego bunkra i w ramach pasma „Sezon apokalipsy” zaprezentuje 4 niepokojąco dobre apokaliptyczne tytuły. W czwartki, od 2 lutego br. o godzinie 22:00 na antenie pojawią się produkcja „Mayday”, a także premierowo filmy „Droga”; „Studnia” i „Bokeh”. W lutym br. w ramówce stacji pojawią się ponadto dwie premiery, takie jak „Mroczna pieśń” oraz „Greedy Lying Bastards”.

Luty 2023 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Sezon apokalipsy”:
emisja: w czwartki (od 2 lutego br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, apokalipsa nadciąga. Jednak bez obaw. SundanceTV zabierze widzów do bezpiecznego bunkra i zaprezentuje cztery niepokojąco dobre apokaliptyczne tytuły, takie jak „Droga”, „Studnia”, „Bokeh” i „Mayday”.

„Sezon apokalipsy”:
„Droga” („The Road”)
reżyseria: John Hillcoat
emisja: w czwartek, 2 lutego br. o 22:00

Ekranizacja nagrodzonego „Pulitzerem” bestselleru autorstwa Cormaca McCarthy’ego („To nie jest kraj dla starych ludzi”). Film zagości po raz pierwszy na antenie SundanceTV. Postapokaliptyczna opowieść ukazuje relacje pomiędzy ojcem (w tej roli Viggo Mortensen) i jego synem (Kodi SmitMcPhee) podróżującymi przez opustoszałą w wyniku tajemniczego kataklizmu Amerykę. Droga przedstawia niepokojącą wizję przyszłości, w której wystawieni na najcięższe próby mężczyźni trwają dzięki miłości. W obsadzie znaleźli się Charlize Theron, Viggo Mortensen, Guy Pearce oraz Kodi Smit-McPhee (więcej tutaj).

„Sezon apokalipsy”:
„Studnia” („The Last Survivors”)
reżyseria: Tom Hammock
emisja: w czwartek, 9 lutego br. o 22:00

Na krańcu rozległej opustoszałej doliny, jedyne co ocalało z farmy dla młodzieży w Wayward, to zgliszcza kilku budynków. 17-letnia Kendal (Hale Lu Richardson) ledwie pamięta czasy, kiedy dolina w stanie Oregon obfitowała w roślinność. Od ostatniego życiodajnego deszczu minęło 10 lat, podczas których mieszkańcy farmy rozpierzchli się w poszukiwaniu lepszego życia. Kendal wraz z garstką nielicznych, wciąż trwają w dolinie marząc o ucieczce. Kiedy chciwy baron rości sobie prawo do ostatniej rezerwy wody, Kendal stoi przed dramatycznym wyborem dezercji lub też heroicznej walki o najbliższych i swój dobytek (więcej tutaj).

„Sezon apokalipsy”:
„Bokeh” („Bokeh”)
reżyseria: Geoffrey Orthwein, Andrew Sullivan
emisja: w czwartek, 16 lutego br. o 22:00

Po serii tajemniczych rozbłysków na niebie, młoda para (Maika Monroe i Matt O’Leary) odkrywa, że podczas ich wakacji na Islandii, cała ludzkość zniknęła. Starając się rozwikłać przyczynę zjawiska, para walczy o swoje przetrwanie w nowej rzeczywistości.

„Mroczna pieśń” („A Dark Song”)
reżyseria: Liam Gavin, obsada: Steve Oram i Catherine Walker
emisja: w sobotę, 18 lutego br. o 22:00

Owładnięta smutkiem i żałobą po stracie swojej córki Sophia chce zakończyć tragiczny rozdział w swoim życiu i udaje się po pomoc do okultysty Solomona. Zamknięta na odludziu dwójka poddaje się starożytnemu rytuałowi opętania w nadziei skontaktowania się z utraconą dziewczynką - igrając ze światem wykraczającym poza ich zrozumienie, oboje narażają się na niebezpieczeństwo.

„Sezon apokalipsy”:
„Mayday” („Mayday”)
reżyseria: Karen Cinorre
emisja: w czwartek, 23 lutego br. o 22:00

Nadciąga niezwykła burza, która ma zmienić wszystko w życiu Any (Grace Van Patten). Po tym jak zwarcie w miejscu pracy w tajemniczy sposób przenosi ją do innego świata, Ana poznaje grupę kobiet żołnierzy uwikłanych w niekończącą się wojnę. Wzdłuż dziwnego i surowego wybrzeża mężczyźni muszą zmierzyć się z mroczną prawdą ukrywaną przez damy, które wydają się być w niebezpieczeństwie. Pod przewodnictwem Marshy (Mia Goth), Ana szkoli się na strzelca wyborowego i odkrywa nowy wymiar wolności w nieskrępowanej siostrzanej społeczności. Szybko wyczuwa, że może nie być bezwzględną zabójczynią, jakiej się spodziewają żołnierki. A czasu, by wrócić do domu jest coraz mniej (więcej tutaj).

„Greedy Lying Bastards” („Greedy Lying Bastards”)
reżyseria: Craig Scott Rosebraugh, obsada: Enoch Adams i George W. Bush
emisja: w poniedziałek, 27 lutego br. o 22:00

- Zmiana klimatu już od dawna nie jest dystopijną wizją przyszłości lecz stała się wstrząsającym obrazem teraźniejszości. Pomimo wielu naukowych dowodów na to, że jest ona wynikiem ludzkich działań, wciąż brakuje odgórnych decyzji o zatrzymaniu postępujących skutków globalnego ocieplenia. Dokument Greedy Lying Bastards bada przyczyny braku politycznych działań w obliczu nadchodzącego klimatycznego kryzysu - czytamy w opisie.
 
Grace Van Patten w filmie „Mayday”, foto: AMC Networks International
Grace Van Patten w filmie „Mayday”, foto: AMC Networks International
Mia Goth, Grace Van Patten, Stéphanie Sokolinski „Soko” i Havana Rose Liu w filmie „Mayday”, foto: AMC Networks International
Mia Goth, Grace Van Patten, Stéphanie Sokolinski „Soko” i Havana Rose Liu w filmie „Mayday”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...