reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ARTE z niezwykłym koncertem na żywo z Panteonu

dodano: 2023-01-20 14:32
autor: Janina Klepacka | źródło: ARTE.TV

ARTE tv Kanał kulturalny ARTE świętuje przyjaźń francusko-niemiecką. Z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego, który został podpisany przez francuskiego generała de Gaulle'a i kanclerza Niemiec - Adenauera w celu przypieczętowania pojednania francusko-niemieckiego, ARTE pokaże 21 i 22 stycznia obszerny program specjalny.

Arte.tv „Arte Concert”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Koncert z okazji 60 lat Traktatu Elizejskiego

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie niezwykły koncert, który odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godzinie 18:30 w Panteonie w Paryżu z udziałem niemieckich ministrów: minister stanu ds. kultury Claudii Roth i minister ds. rodziny Lisy Paus oraz francuskich ministrów: minister kultury Rima Abdul-Malak i minister edukacji Pap Ndiaye. Koncert będzie transmitowany na żywo w ARTE Concert.

W koncercie zorganizowanym z inicjatywy Francusko-Niemieckiego Biura Młodzieży (DFJW) i Filharmonii Paryskiej zagra 70 młodych ludzi w wieku od 11 do 17 lat z Niemiec i Francji.

Na scenie, w towarzystwie 10 profesjonalnych muzyków, zaoferują program muzyczny obejmujący utwory kompozytorów niemieckich i francuskich, w tym Jean-Baptiste Lully, Jean-Philippe Rameau, Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, Jacques Offenbach i Camille Saint-Saëns.

Dyrektorem muzycznym jest Anna-Sophie Brüning. Ta orkiestra smyczkowa i perkusyjna jest częścią projektu dziecięcej orkiestry „Démos” opracowanego przez Filharmonię Paryską we Francji w celu ułatwienia dostępu do praktyki muzycznej.

W sobotę, 21 stycznia 2023 r., od godz. 9.55 ARTE pokaże dzień tematyczny „Niemcy - Francja: Najlepsi przyjaciele” z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego. Programy są również dostępne w bibliotece multimediów ARTE.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...