reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RT France ogłasza zamknięcie działalności

dodano: 2023-01-22 11:12
autor: RO | źródło: rtbf.be

RT przekreślone logo koniec Russia today 360px Objęty sankcjami kanał RT France zakończył działalność z powodu zamrożenia kont bankowych we Francji, poinformowała na Twitterze redaktor naczelna, Ksenia Fedorowa. Francuski oddział rosyjskich mediów RT jest zakazany w Europie w związku z europejskimi sankcjami wobec Rosji. Początkowy pakiet sankcji zakazał jedynie nadawania treści RT w UE, a nie samej produkcji.

RT France
RT France


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Po 5 latach nieustępliwości, władze osiągnęły zatem swój cel: zamknięcie RT France [...]. Generalna Dyrekcja Skarbu zdecydowała o zamrożeniu rachunków bankowych RT France, uniemożliwiając kontynuację naszej działalności, podaje Ksenia Fedorowa.

Potępiając "arbitralny środek", twierdzi, że 123 francuskich pracowników ryzykuje dziś, że nie otrzyma wynagrodzeń za styczeń i straci swoją pracę. Francuskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyjaśniło w ostatni piątek, 20 stycznia br., że aktywa sieci zostały zamrożone w ramach najnowszych europejskich sankcji, a nie z bezpośredniej inicjatywy francuskiego rządu.

W przeciwieństwie do pierwotnych sankcji przyjętych po rosyjskiej interwencji wojskowej na Ukrainie w lutym 2022 r., te z grudnia przewidują zamrożenie aktywów objętych sankcjami podmiotów. Sytuacja jest szczególna, ponieważ Francja była jedynym państwem członkowskim UE, które umieściło oddział RT na swoim terytorium.

Sputnik i RT oskarżane o bycie narzędziami dezinformacji Kremla, zostały zakazane od 2 marca 2022 w Unii Europejskiej, zarówno w telewizji, jak i w Internecie.

Źródło: rtbf.be 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...