reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Atak hakerów na Sky Deutschland

dodano: 2023-01-23 17:07
autor: Dr Hack | źródło: DF/Sky

Sky DE niemiecki Sky plafon platforma 360px.jpg Konta abonentów platformy Sky Deutschland stały się celem ataków hakerskich. Niemiecki operator płatnej telewizji stara się ograniczyć szkody i informuje o tym swoich klientów drogą mailową. Jak Sky Deutschland potwierdziło na swoim forum, że faktycznie miały miejsce ataki na konta użytkowników klientów platformy. Nie do końca wiadomo, jaki dokładnie był cel tych ataków, jednak Sky podjął już środki zaradcze i obecnie informuje swoich abonentów e-mailem i zaleca zmianę hasła ze względów bezpieczeństwa. Istniej podejrzenie, że chodziło od dodatkowe pakiety dla wybranych abonentów i pokazanie możliwości skierowanych przeciwko Sky Deutschland.

satkurier.pl
Sky Deutschland czaszka piractwo piracy 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klienci niemieckiej platformy Sky, którzy nie otrzymali wiadomości e-mail, zastanawiają się teraz, czy atak dotyczy również ich. Na forum użytkowników Sky Deutschland dostawca przekazał zainteresowanym klientom następujące uwagi:

- Kontaktujemy się z klientami dotkniętymi tym incydentem, przekazując im odpowiednie informacje i instrukcje. Jeśli nie zostaniesz przez nas powiadomiony, incydent nie ma na Ciebie wpływu.


Oświadczenie Sky w sprawie cyberataku:

- Mamy powody sądzić, że cyberprzestępcy uzyskali ostatnio dostęp do ograniczonej liczby kont klientów Sky. Natychmiast podjęliśmy środki bezpieczeństwa IT i powstrzymaliśmy nieautoryzowany dostęp. Rozpoczęliśmy również dochodzenie, powiadomiliśmy odpowiednie organy ochrony danych i jak najszybciej skontaktowaliśmy się z potencjalnie zainteresowanymi klientami, przekazując im odpowiednie informacje i instrukcje. 

- Nasze dochodzenie wciąż trwa, ale na podstawie tego, czego dowiedzieliśmy się do tej pory, cyberprzestępcy mogli tymczasowo uzyskać dostęp do danych osobowych. W chwili obecnej nie ma żadnych oznak konkretnego niewłaściwego wykorzystania tych danych, poza dodatkowymi subskrypcjami dla niektórych klientów, których to dotyczy. Przepraszamy za niedogodności, jakie ten incydent mógł spowodować dla klientów. Dopilnujemy, aby klienci, których to dotyczy, nie ponieśli w rezultacie żadnych szkód finansowych.


Nawet ci, którzy nie otrzymali e-maila od Sky, powinni zabezpieczyć się silnym hasłem, co na pewno znacząco utrudni pracę hakerom w przyszłości. Regularne zastępowanie haseł zawierających najbardziej skomplikowane kombinacje liter i cyfr znakami specjalnymi jest zalecane dla wszystkich klientów usług online, którzy chcą zapobiegać atakom cyberprzestępców.

Trzeba przyznać, że te działania hakerów są bardzo niebezpieczne i wkrótce okaże się skąd te ataki....


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...