reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Spektrum Home - darmowy kanał naziemny?

dodano: 2023-01-23 17:09 | aktualizacja: 2023-01-23 19:09
autor: RO | źródło: parabola.cz

Spektrum Home wegry hungary 360px.jpg Jeden z płatnych kanałów tematycznych AMC Networks Central Europe ubiega się o licencję na nadawanie naziemne w Czechach. Przedstawiciel stacji Spektrum Home złożył wniosek o licencję u czeskiej Rady Radiofonii i Telewizji (RRTV).

Spektrum Home
Spektrum Home wegry hungary 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spektrum Home działa w płatnym modelu biznesowym, podobnie jak kanały dokumentalne Spektrum i CBS Reality, gastronomiczny TV Paprika, dziecięce Minimax i JimJam, sportowe Sport1 i Sport2 oraz filmowe Film+ i AMC.

Stacja kładzie nacisk na projektowanie domu i ogrodnictwo. Widzom oferuje praktyczne wskazówki, jak ulepszyć swój dom i ogród. W Polsce są nadawane podobne kanały tematyczne HGTV i Home TV.

Zmiana modelu biznesowego typowo płatnych stacji telewizyjnych na bezpłatną dystrybucję naziemną/satelitarną nie jest niczym nowym za granicą. W Niemczech od lat funkcjonują w takiej formie kanały Disney Channel, Nickelodeon, HGTV, TLC, MTV Germany czy Eurosport1. Są przykłady na innych rynkach, np. we Włoszech.

Najbliższym konkurentem dla Spektrum Home jest kanał HGTV amerykańskiego giganta mediowego Warner Bros. Discovery. Dlatego niszowy kanał Spektrum Home może dążyć do zwiększania zasięgu i walki o widzów, wybierając sobie inne kraje, np. Czechy.

Szansa na wejście do multipleksu 23 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 jest duża. Multipleks obsługiwany przez operatora Czech Digital Group (CDG) ma trochę wolnej pojemności za sprawą nieprzydzielonych pozycji testowych Test1, Test2 i Test3. Ostatnio miejsca zrobiło się więcej po przerwaniu emisji ukraińskiego kanału 1+1. Inną opcją jest wykorzystanie pojemności w multipleksie 24, którego obsługuje Digital Broadcasting.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...