reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraińcy zhakowali nadajniki w Rosji

dodano: 2023-01-27 12:29
autor: Dr Hack | źródło: obob.tv/rbc.ru

Zelenski prezydent Ukrainy 360px W rosyjskim regionie Biełgorod przy granicy z Ukrainą i na okupowanym przez Rosjan ukraińskim Krymie doszło do ciekawej sytuacji określanej przez rosyjskie media jako nadawanie rosyjskich kanałów telewizyjnych zakłócone przez „nieautoryzowaną wymianę sygnału telewizyjnego”. Ukraińcy najprawdopodobniej zhakowali lokalne nadajniki naziemne w taki sposób, że na ekranie rosyjskich widzów pojawił się apel prezydenta Ukrainy - Zełenskiego. Co tam się stało?

satkurier.pl
Haker piractwo piracki 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W obwodzie biełgorodzkim doszło do „nieautoryzowanej wymiany sygnału telewizyjnego”, dlatego na antenie pojawił się apel prezydenta Ukrainy - Wołodymyra Zełenskiego - poinformował rząd obwodu biełgorodzkiego w rosyjskiej agencji prasowej RBC.

- Dzisiaj, 25 stycznia, doszło do nieautoryzowanej zamiany sygnału telewizyjnego z satelity na obszar nadawania moskiewskiej strefy czasowej, działania oficerów dyżurnych spowodowały przejście na zapasowy odbiór sygnału z satelity, a transmisja sygnału telewizyjnego przebiegała jak zwykle. Powody są ustalane - przekazano to rosyjskiemu portalowi RBC.


Według RBC o transmisji apelu Zełenskiego na kanałach federalnych w rosyjskim regionie informował wcześniej kanał „Rise” na Telegramie. Co ciekawe transmisja z apelem Zełenskiego była „na wszystkich kanałach". Lokalny portal go31.ru napisał, że stało się to 25 stycznia około godziny 16:20, po apelu prezydenta Ukrainy sygnał telewizyjny zniknął.

Podobna sytuacja miała miejsce 25 stycznia, ale na Krymie: na antenie nagle pojawił się apel Zełenskiego, ale w tym przypadku mówi się jednak tylko o transmisji internetowej niektórych kanałów w regionie.

Rosjanie próbują ustalić w jaki sposób Ukraińcy przekazali apel Zełenskiego. Trzeba przyznać, że pomysłowość Ukraińców musi mocno boleć rosyjskie władze.

Źródło: www.rbc.ru  obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...