reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Powołany” na kanale TVP1

dodano: 2023-01-29 13:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Fundacja Filmowa Powołany „Powołany” W poniedziałek, 30 stycznia br. o godz. 22:35 na kanale TVP1 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Powołany”. Producentem filmu jest Fundacja Filmowa Powołany, koproducentem Ewangelizuj.pl, a honorowym patronat nad filmem objęła Konferencji Episkopatu Polski (KEP). Występują Marta Lewandowska, Paulina Śmigielska, Mariola Bujnicka, Wanda Wiktorko, Marta Przybyła, Joanna Nowacka, Joanna Klęk, Marek Klęk, Dawid Cmok, Marcin Ostrowski, Adam Szymkowski, Jakub Dmochowski, Rafał Szałajko i Marcin Kwaśny. Film powstał dzięki środkom z publicznej zbiórki.

Fundacja Filmowa Powołany „Powołany” Marcin Kwaśny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Powołany” to dokument fabularyzowany przedstawiający wizytę księdza w domu zamożnej rodziny. Podczas rozmowy kapłan przytacza 7 prawdziwych historii przemiany. Ich różnorodność sprawia, że każdy widz odnajdzie w nich cząstkę siebie. Film opowiada o miłości i mocy Pana Boga, które przejawiają się przez sakrament kapłaństwa.

Do dobrze sytuowanej rodziny, w celu wizyty duszpasterskiej, przychodzi ksiądz (w tej roli Marcin Kwaśny). Jest zaproszony przez panią domu (Marta Lewandowska) w ramach „kolędy” parafialnej. W bogatym wnętrzu zastaje również młodego chłopaka (Jakub Dmochowski), wpatrzonego w swojego ojca (Rafał Szałajko), który jest skrajnym antyklerykałem. W trakcie wizyty pojawia się również zbuntowana córka (Paulina Śmigielska), zwabiona przez swoją mamę pod pretekstem pomocy przy zakupach internetowych. W trakcie tej niecodziennej wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament eucharystii, sakramenty pojednania i pokuty, chrztu, głoszenie słowa bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej. W czasie poruszanych zagadnień kapłan opowiada niezwykłe, ale prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są to nagrania dokumentalne, w których widzowie obserwują kompletną przemianę siedmiu osób. Podczas wizyty duszpasterskiej wychodzą tajemnice skrywane między domownikami, które od lat niszczyły relacje rodzinne. Jak czytamy w opisie, widz zostanie przeprowadzony przez zabawne dialogi oraz chwytające za serce prawdziwe świadectwa. W dokumentalne części filmu wystąpili Marta Przybyła, Joanna Nowacka, Joanna Klęk, Marek Klęk, Dawid Cmok i Marcin Ostrowski.

Reżyserem i montażystą filmu „Powołany” jest Jan Sobierajski, za zdjęcia odpowiadali Andrzej Kocuba i Michał Wagner, za muzykę Szymon Kusior, a za konsultację scenariuszową Helena Szoda-Woźniak. W obsadzie znaleźli się Marta Lewandowska, Paulina Śmigielska, Mariola Bujnicka, Wanda Wiktorko, Marta Przybyła, Joanna Nowacka, Joanna Klęk, Marek Klęk, Dawid Cmok, Marcin Ostrowski, Adam Szymkowski, Jakub Dmochowski, Rafał Szałajko i Marcin Kwaśny. Film został objęty honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski (KEP).

Dodajmy, iż film „Powołany” pojawił się w kinach we wtorek, 5 kwietnia 2022 roku, natomiast w czwartek, 14 kwietnia 2022 roku udostępniony został w serwisach VOD, takich jak m.in. YouTube (więcej tutaj). Twórcy prowadzą właśnie zbiórkę funduszy na film „Powołany 2”.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Marcin Kwaśny na plakacie promującym premierę filmu „Powołany”, foto: Fundacja Filmowa Powołany
Marcin Kwaśny na plakacie promującym premierę filmu „Powołany”, foto: Fundacja Filmowa Powołany


„Powołany” - emisja w poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku o godz. 22:35 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...