reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky zastępuje NGC i NatGeo Wild własnymi kanałami

dodano: 2023-02-01 07:55 | aktualizacja: 2023-02-03 21:33
autor: RO | źródło: DF/Sky D.

Sky DE NGC National Geo 360px Zamknięcie kolejnych 2 kanałów w niemieckim Sky DE pod koniec stycznia 2023 roku dotyczy stacji dokumentalnych Walta Disneya. Jak powiedział szef działu rozrywkowego Sky Entertainment, Christian Asanger, kanały National Geographic i NatGeoWild nie pasują do obecnej strategii prowadzonej przez dostawcę płatnej telewizji.

Potworne węże National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Abonenci na początku roku utracili dostęp do kanałów linearnych Junior i E! Entertainment. Oferta od lutego br. jest jeszcze szczuplejsza z powodu wycofania National Geographic i NatGeoWild.
 

Zaprzestanie działalności wynika wyłącznie ze strategii Sky polegającej na zwiększeniu wykorzystania własnych ekskluzywnych treści. To była świadoma decyzja Sky Deutschland o rozstaniu się z tymi stacjami. Dziękujemy naszym partnerom za wieloletnią i dobrą współpracę. Chcemy zwrócić większą uwagę na nasze marki telewizyjne Sky Documentaries, Sky Nature i Sky Crime oraz zainwestować we własne treści, która można oglądać wyłącznie w Sky

- powiedział Christian Asanger w wywiadzie dla portalu Digital Fernsehen.


Tymczasem reakcje na utratę dwóch stacji NGC są mieszane, zarówno na forum DF, jak i wśród społeczności Sky. Niektórzy klienci twierdzą, że i tak nie oglądali kanałów, a inni z kolei twierdzą, że polubili NGC i NatGeoWild. Choć zrozumiałe jest, że większość komentujących wolałaby nowe kanały niż kolejne wyłączenia.
 


Zgodnie z planem, Sky DE przestało nadawać National Geographic i NatGeo Wild na swoich transponderach satelity Astra 19,2°E. Za to kanał Sky Documentaries HD można odbierać na częstotliwości 11,992 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC 9/10; DVB-S2/QPSK). Sky Nature HD zostało przełączone na 11,914 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC 9/10; DVB-S2/QPSK). Dystrybucja jest szyfrowana w VideoGuard.
 

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...