reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Żelazny most” na kanale TVP Polonia

dodano: 2023-02-05 08:54 | aktualizacja: 2023-02-05 10:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Żelazny most” W niedzielę, 5 lutego br. o godz. 21:10 w kanale TVP Polonia, w ramach pasma „Uwaga - premiera!”, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Żelazny most”. Producentem filmu jest Autograf Karol Wożbiński, koproducentami są TVP, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Studio Produkcyjne Orka, Dreamsound i MX35, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się Julia Kijowska, Alina Chechelska-Płoskonka, Natalia Cebula, Elżbieta Hajda, Magdalena Tokarz, Konrad Stanik, Marek Rachoń, Andrzej Konopka, Cezary Łukaszewicz, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat. Film emitują także stacje Kino Polska i Stopklatka.

TVP „Żelazny most”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dramat, Sztygar Kacper (w tej roli Bartłomiej Topa), rozdzielając zadania pracującym pod ziemią górnikom, wysyła swojego przyjaciela, Oskara (Łukasz Simlat), na najdalsze odcinki, by mieć więcej czasu na spotkania z jego żoną, Magdaleną (Julia Kijowska). Jedno ze spotkań kochankom przerywa telefon z kopalni - miał miejsce wstrząs o niespotykanej sile, nie ma kontaktu z załogami pracującymi pod ziemią. Wkrótce okazuje się, że niewiadomy jest los Oskara. Uwalniający się metan uniemożliwia bezpieczne dotarcie do zasypanego, dlatego za namową Kacpra, kierownik akcji ratunkowej zarządza przedostanie się do niego za pomocą otworu drążonego z powierzchni, podobnie jak to zrobiono podczas słynnej akcji w Chile. Kochankowie rzucają się w wir akcji ratunkowej, mając nadzieję, że ratując przyjaciela, ocalą także własne sumienia (więcej tutaj).

Reżyserką i autorką scenariusza filmu „Żelazny most” jest Monika Jordan-Młodzianowska, za zdjęcia odpowiadał Piotr Kukla, a za montaż Bartosz Pietras. W obsadzie znaleźli się Julia Kijowska, Alina Chechelska-Płoskonka, Natalia Cebula, Elżbieta Hajda, Magdalena Tokarz, Konrad Stanik, Marek Rachoń, Andrzej Konopka, Cezary Łukaszewicz, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat. Film trwa 81 minut (więcej tutaj).

Film „Żelazny most” na kanale TVP Polonia zostanie pokazany premierowo w ramach pasma „Uwaga - premiera!” (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Żelazny most” pojawił się w kinach w piątek, 22 listopada 2019 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat na plakacie promującym kinową emisję filmu „Żelazny most”, foto: TVP
Julia Kijowska, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat na plakacie promującym kinową emisję filmu „Żelazny most”, foto: TVP
Łukasz Simlat w filmie „Żelazny most”, foto: TVP
Łukasz Simlat w filmie „Żelazny most”, foto: TVP


„Żelazny most” - emisja w niedzielę, 5 lutego 2023 roku o godz. 21:10 na kanale TVP Polonia. Film ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Kino Polska i Stopklatka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...