reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RT ogłosiło zakończenie pracy w Niemczech

dodano: 2023-02-06 20:10
autor: RO | źródło: lenta

RT Russia Today Objęty sankcjami nadawca RT (Russia Today) oficjalnie ogłosił zakończenie swojej pracy w Niemczech. Spółka zależna RT DE Productions tworzyła programy dla niemieckojęzycznej stacji telewizyjnej RT DE, która nawet nie miała licencji w Niemczech. Za to miała wszczęte postępowanie urzędu ds. mediów w Berlinie-Brandenburgii.

RT Deutsch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczenie RT stwierdza, że niemieckojęzyczny kanał zamknie swoją pracę z powodu nacisków ze strony władz i mediów, które próbowały ograniczyć działalność RT DE.
 

Głęboko ubolewamy nad represyjnymi ograniczeniami wolności prawa i mediów w Unii Europejskiej, które skłoniły nas do podjęcia tej decyzji,

- podaje komunikat RT.


Ostatnio swojej działalności zaprzestał kanał RT France. Stało się to po tym, jak 20 stycznia br. francuska Generalna Dyrekcja Skarbu zdecydowała o zamrożeniu rachunków bankowych francuskiej filii RT, uniemożliwiając dalszą pracę.

W marcu 2022 roku Unia Europejska zakazała nadawania i dystrybucji treści RT. Zakazem objęto stacje telewizyjne RT English, RT France, RT Spanish i RT DE. Wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell nazwał decyzję "walką z dezinformacją".

Rosyjski nadawca RT jest od lat oskarżany o  rozpowszechnianie teorii spiskowych, zatajanie i przekręcanie faktów oraz o propagandę na rzecz Kremla.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...