reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RT ogłosiło zakończenie pracy w Niemczech

dodano: 2023-02-06 20:10
autor: RO | źródło: lenta

RT Russia Today Objęty sankcjami nadawca RT (Russia Today) oficjalnie ogłosił zakończenie swojej pracy w Niemczech. Spółka zależna RT DE Productions tworzyła programy dla niemieckojęzycznej stacji telewizyjnej RT DE, która nawet nie miała licencji w Niemczech. Za to miała wszczęte postępowanie urzędu ds. mediów w Berlinie-Brandenburgii.

RT Deutsch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczenie RT stwierdza, że niemieckojęzyczny kanał zamknie swoją pracę z powodu nacisków ze strony władz i mediów, które próbowały ograniczyć działalność RT DE.
 

Głęboko ubolewamy nad represyjnymi ograniczeniami wolności prawa i mediów w Unii Europejskiej, które skłoniły nas do podjęcia tej decyzji,

- podaje komunikat RT.


Ostatnio swojej działalności zaprzestał kanał RT France. Stało się to po tym, jak 20 stycznia br. francuska Generalna Dyrekcja Skarbu zdecydowała o zamrożeniu rachunków bankowych francuskiej filii RT, uniemożliwiając dalszą pracę.

W marcu 2022 roku Unia Europejska zakazała nadawania i dystrybucji treści RT. Zakazem objęto stacje telewizyjne RT English, RT France, RT Spanish i RT DE. Wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell nazwał decyzję "walką z dezinformacją".

Rosyjski nadawca RT jest od lat oskarżany o  rozpowszechnianie teorii spiskowych, zatajanie i przekręcanie faktów oraz o propagandę na rzecz Kremla.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...