reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Republika Dzieci” w serialowej wersji w TVP1

dodano: 2023-02-12 05:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Republika Dzieci” W niedzielę, 12 lutego br. o godz. 10:55 na kanale TVP1 wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiej produkcji „Republika Dzieci”, będącej serialową wersją filmu o tym samym tytule. Producentem filmu jest Wytwórnia Doświadczalna, koproducentami są TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych, Cinelight i Centrala, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Grażyna Błęcka-Kolska, Karolina Rzepa, Marianna Zydek, Maryla Morydz, Łukasz Simlat, Mateusz Grys i Andrzej Grabowski. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Jan Jakub Kolski, a za zdjęcia odpowiadał Michał Pakulski.

TVP Dystrybucja Kinowa „Republika Dzieci”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co wydarzy się w pierwszym odcinku pierwszego sezonu serialu „Republika Dzieci”? W domu malarza Jacka Malczewskiego (w tej roli Łukasz Simlat) odbywa się spotkanie z innymi malarzami. Tematem jest powstrzymanie ucieczek postaci mitologicznych z ich obrazów. W tym samym czasie anioł Rafał (Andrzej Grabowski) i Tobiasz (Mateusz Grys) z obrazu „Wiosna” odnajdują się we współczesności. Obserwują grupę dzieci z domu dziecka, wracających z protestu pod zaporą wodną. Dzieci nie chcą otwarcia zapory, bowiem woda zaleje teren na którym położona jest ich placówka, one zaś zostaną rozdzielone i rozesłane po całym kraju. Tobiasz postanawia dostać się do domu dziecka i zorganizować ucieczkę w miejsce, w którym dzieci będą same stanowić o sobie.

Co wydarzy się w drugim odcinku pierwszego sezonu serialu „Republika Dzieci”? Załaskotany Wojciech (Mateusz Ludwiczak) potrzebuje pomocy. Tobiasz decyduje, że uda się po nią najlepiej pływający, Grzegorz (Tymoteusz Orzechowski). Dzieci robią tratwę z trzciny i przeprawiają Grzegorza na drugą stronę rzeki. Wszystko to widzi ukryta na drugim brzegu Andżelika (Karolina Rzepa). Zawiadamia Edwarda (Jakub Klimaszewski), że dzieci zaczynają wracać, prosi by załatwił motorówkę do przeprawy. Grzegorz dociera do doktora Jaszczura (Grzegorz Damięcki). Razem wracają motolotnią na bagna, by ratować nieprzytomnego Wojciecha. Akcja kończy się sukcesem. W tym samym czasie Andżelikę przyzywa na drugi brzeg mały faun Permano (Aleksander Jochymek). Chłopiec potrzebuje pomocy.

Co wydarzy się w trzecim odcinku pierwszego sezonu serialu „Republika Dzieci”? Andżelika budzi się w swoim gabinecie w domu dziecka. Ledwo pamięta zdarzenia z ostatnich godzin. Pan Józef (Łukasz Simlat) uświadamia jej, że właśnie trwa uruchomianie zapory, a dzieci nie wróciły z nią z bagien. Kobieta rusza po pomoc do doktora Jaszczura. Lecą razem za rzekę. Trwa uruchomianie zapory, inżynierowie zamykają śluzy, woda w jeziorze zaczyna się podnosić. Z bagiennej wioski wychodzą jej mieszkańcy, zwierzęta i dzieci z domu dziecka. Zmierzają w kierunku jeziora, tam wsiadają na tratwy i płyną w kierunku gór.

Scenarzystą i reżyserem filmu „Republika Dzieci” jest Jan Jakub Kolski, a za zdjęcia odpowiadał Michał Pakulski. W obsadzie znaleźli się Grażyna Błęcka-Kolska, Karolina Rzepa, Marianna Zydek, Maryla Morydz, Mateusz Ludwiczak, Aleksander Jochymek, Jakub Klimaszewski, Grzegorz Damięcki, Łukasz Simlat, Mateusz Grys i Andrzej Grabowski (więcej tutaj).

Serial „Republika Dzieci” liczy trzy odcinki i dostępny jest również dla użytkowników serwisu TVP VOD.

Dodajmy, że film „Republika Dzieci” pojawił się w kinach w piątek, 30 lipca 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Mateusz Grys na plakacie promującym kinową emisję filmu „Republika Dzieci”, foto: TVP
Mateusz Grys na plakacie promującym kinową emisję filmu „Republika Dzieci”, foto: TVP


„Republika Dzieci” - serial, sezon 1., emisja w niedziele (od 12 lutego 2023 roku) o godz. 10:55 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...