reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wikingowie w marcu w Polsat Viasat History

dodano: 2023-02-09 18:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W marcu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom taki program jak „Nazizm: morderstwa i tajemnice”, a w ramach pasma „Wiosna z wikingami” takie produkcje jak „Wikingowie: prawdziwa historia” i „Wikingowie: zaginione królestwo”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Wiosna z wikingami”:
emisja: w piątki (od 3 marca br.) o 21:00
W marcu br. w każdy piątkowy wieczór kanał Polsat Viasat History zaprosi widzów do świata dzielnych wojowników i żeglarzy o dość burzliwej przeszłości. Wikingowie mieli ogromny wpływ na wczesnośredniowieczną historię Skandynawii, Wysp Brytyjskich i innych części Europy. Słynęli z misternej sztuki i umiejętności handlowych, ale pozostawili po sobie również morze krwi, napadając na miasta na całym kontynencie. Czego jeszcze możemy się dowiedzieć o „rasie wojowników”? Stacja zaprasza na filmy „Wikingowie: prawdziwa historia” i „Wikingowie: zaginione królestwo”, prezentujące wyniki najnowszych badań i odkryć archeologicznych.

„Wiosna z wikingami”:
„Wikingowie: prawdziwa historia” („Vikings: The True Story”)
emisja: w piątek, 3 marca br. o 21:00

Jak zapowiada nadawca, ten dwuczęściowy dokument podważa wiele teorii, które dotąd mieliśmy na temat nordyckiej „rasy wojowników”. Rozwój nowoczesnych technologii i specjalistycznego sprzętu zapoczątkował nową erę w badaniach historycznych. Zespół ekspertów i historyków dokonuje w Norwegii nowych, zdumiewających odkryć. Autorzy filmu dostali pełny dostęp do ich badań - kamery śledzą każdy etap prac, zabierając widzów w niezwykłą, naukową podróż, podczas której zobaczą historyczne znaleziska i artefakty znalezione w całej Europie Zachodniej i poznają ich historię i pochodzenie.

„Wiosna z wikingami”:
„Wikingowie: zaginione królestwo” („Vikings: The Lost Kingdom”)
emisja: w piątek 10 marca br. o 21:00

Po raz pierwszy od stu lat w Norwegii zostanie odkopana łódź pogrzebowa wikingów. Dzięki dostępowi do stanowiska archeologicznego widzowie będą śledzić każdy etap tej operacji, która rozpoczęła się pod koniec lipca 2020 roku. Każde odkrycie i każde znalezisko ukazane w tym dokumencie daje widzom wgląd w to, jak naprawdę wyglądało życie legendarnych wojowników Północy. Dowiedzą się także, kogo ponad tysiąc lat temu pochowano w tajemniczej łodzi - trumnie.

„Nazizm: morderstwa i tajemnice” („Nazi Murder Mysteries”)
emisja: od poniedziałku, 20 marca br. o 21:00

Każdy odcinek tego programu to spojrzenie z innej strony na przypadki morderstw Niemców. Jak zapowiada nadawca, autorzy serii „Nazizm: morderstwa i tajemnice” prezentują fakty, przedstawiają dowody, analizują różne teorie i starają się wyciągnąć z nich wnioski. Widzowie zobaczą archiwalne nagrania i rekonstrukcje zdarzeń, przekonają się, jak dziś wyglądają miejsca tamtych wydarzeń i wysłuchają komentarzy historyków i innych ekspertów (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...