reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„W pustyni i w puszczy” - film Polsatu w Stopklatce

dodano: 2023-02-18 15:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Vision Film Distribution Polsat „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku) W niedzielę, 19 lutego br. o godz. 14:00 na kanale Stopklatka wyemitowany zostanie premierowo polski film „W pustyni i w puszczy”. Producentami filmu są Telewizja Polsat (Grupa Polsat Plus), Waldemar Dziki Film Production i Vision Film Production, a dystrybutorem jest Vision Film Distribution. Występują Karolina Sawka, Agnieszka Pilaszewska, Lingile Shongwe, Mzwandile Ngubeni, Hichem Rostom, Konrad Imiela, Przemysław Sadowski, Krzysztof Kolberger, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Strzelecki, Artur Żmijewski i Adam Fidusiewicz. Dodajmy, że film ten dostępny jest także w serialowej wersji.

Vision Film Distribution Polsat „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. Historia dwojga uprowadzonych w Afryce dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski.

Akcja filmu rozgrywa się w ogarniętej politycznymi burzami Afryce końca XIX wieku. Dwoje dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego, Polak Stanisław Tarkowski (w tej roli Adam Fidusiewicz) i Brytyjka Nel Rawlison (Karolina Sawka), zostaje porwanych przez wojowników Mahdiego (Hichem Rostom), przywódcy trwającego właśnie powstania w Sudanie. Dzieci poznają prawdziwe i okrutne życie na pustyni. Kiedy wreszcie udaje im się zbiec z rąk porywaczy, Stanisław wraz z Nel oraz dwójką afrykańskich nastolatków; Meą (Lingile Shongwe) i Kalim (Mzwandile Ngubeni), zagubieni w sercu afrykańskiej dżungli, starają się odnaleźć drogę do domu.

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „W pustyni i w puszczy” jest Gavin Hood, a za zdjęcia odpowiadał Jacek Januszyk. W obsadzie znalexli się Karolina Sawka, Agnieszka Pilaszewska, Lingile Shongwe, Mzwandile Ngubeni, Hichem Rostom, Konrad Imiela, Przemysław Sadowski, Krzysztof Kolberger, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Strzelecki, Artur Żmijewski i Adam Fidusiewicz (więcej tutaj).

Film dostępny jest także w serialowej wersji. Nie jest to też jedyna polska ekranizacja tej powieści Henryka Sienkiewicza - pierwsza, wyprodukowana przez Zespół Filmowy Iluzjon, pochodzi z 1973 roku i tak samo jak wersja z 2001 roku dostępna jest jako film i serial.

Dodajmy, że film „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku) pojawił się w kinach w piątek, 23 marca 2001 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka, Artur Żmijewski, Lingile Shongwe i Mzwandile Ngubeni na plakacie promującym kinową emisję filmu „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku), foto: Cyfrowy Polsat/Vision Film Distribution
Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka, Artur Żmijewski, Lingile Shongwe i Mzwandile Ngubeni na plakacie promującym kinową emisję filmu „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku), foto: Cyfrowy Polsat/Vision Film Distribution
Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka na plakacie promującym kinową emisję filmu „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku), foto: Cyfrowy Polsat/Vision Film Distribution
Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka na plakacie promującym kinową emisję filmu „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2001 roku), foto: Cyfrowy Polsat/Vision Film Distribution


„W pustyni i w puszczy” - film, wersja z 2001 roku, emisja w niedzielę, 19 lutego 2023 roku o godz. 14:00 na kanale Stopklatka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...