reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Streaming zamiast kanału ORF Sport+

dodano: 2023-02-21 09:36 | aktualizacja: 2023-02-21 11:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: ORF

ORF Sport Plus logo ORF 360px Według doniesień medialnych Austriacka Korporacja Nadawcza (ORF) rozważa przekształcenie kanału sportowego ORF Sport+. W przyszłości nie będzie to już dystrybuowane w sposób liniowy, ale programy sportowe byłyby oferowane za pośrednictwem transmisji strumieniowej w Internecie. Jednocześnie główny kanał austriackiej telewizji publicznej ORF 1 ma zostać wzmocniony większa liczbą transmisji sportowych na żywo.

ORF
ORF Sport+ plus fot ORF austria 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ORF w Austrii chce zaoszczędzić 300 mln euro
Zgodnie z planami swojego dyrektora Rolanda Weißmanna w Austrii nadawca publiczny ORF chce zaoszczędzić około 300 mln euro do 2026 r.  20 lutego br. szef ORF przedstawił nową koncepcję radzie powierniczej. Partia rządząca ÖVP ostatnio kilkakrotnie wzywała do takiego rozwiązania, ale niektóre z nich są dość kontrowersyjne i mogą skończyć się dużymi stratami, również na poziomie kultury. Między innymi grozi to końcem Radiowej Orkiestry Symfonicznej ORF (RSO).

Kanał sportowy ORF Sport+ zostałby włączony do programu ORF 1 i do streamingowej usługi telewizji austriackiej. Stwierdzono, że GIS, spółka zależna ORF, powinna znacznie obniżyć swój budżet. 

Austriacki minister ds. mediów Susanne Raab (ÖVP) nalega, aby opłaty dla użytkowników spadły.
W celu przyszłego finansowania ORF przygotowywana jest opłata od austriackich gospodarstw domowych niezależna od urządzeń, jak ustalono w Niemczech. ORF otrzymuje obecnie około 67 proc. opłat nadawczych – w sumie prawie 1 mld euro rocznie – reszta trafia do rządów federalnych i stanowych. Stacja ORF zatrudnia około 3000 osób.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...