reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ataki hakerskie na Rosję (przemówienie Putina) i... Chiny

dodano: 2023-02-21 13:32 | aktualizacja: 2023-02-21 14:49
autor: Dr. Hack | źródło: RMF24.pl/Global Times/RIA Novosti/Reuters

DDoS atak haker hakerzy 360px Jest takie przysłowie: „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” - nie warto szkodzić atakami hakerów, bo samemu można być zaatakowanym. Okazuje się, że transmisja orędzia prezydenta Rosji - Władimira Putina w Zgromadzeniu Federalnym była przerywana w rosyjskich państwowych mediach. Potwierdzono, że internetowe strony WGTRK (Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa) z transmisją, a także platforma Smotrim były niedostępne. Słabo lub wcale nie ładuje się strona Kommersant.ru. Wszystko wskazuje na mocny atak DDoS na rosyjskie media propagandowe - pytanie kto tego dokonał? Wcześniej Chińczycy skarżyli się, że coraz częściej są atakowani przez hakerów z Europy i USA.

satkurier.pl
Haker hacker new 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Trwają prace techniczne" - taki komunikat pojawił się na stronie internetowej WGRTK. Strony platformy Smotrim w ogóle się nie ładują. 

Jeszcze przed rozpoczęciem orędzia kanały państwowej telewizji rosyjskiej pokazywały techniczne przygotowania. Mówiono też, że przemówienie Putina będzie transmitowane we wszystkich głównych rosyjskich kanałach telewizyjnych. Niestety nie udało się, a można podejrzewać, że ukraińscy hakerzy działają dość skutecznie i dali się we znaki Rosjanom.

Agencja informacyjna RIA Novosti przekazała, że problemy z transmisją orędzia Putina to efekt ataku DDoS tzw. rozproszona odmowa usługi. 

Przypomnijmy na czym polega atak DDoS. 
Atak rozproszonej odmowy usługi (DDoS) jest kierowany na witryny internetowe i serwery przez zakłócanie działania usług sieciowych. Atak DDoS próbuje wyczerpać zasoby aplikacji. Osoby przygotowujące te ataki zalewają witrynę mylącym ruchem, co powoduje nieprawidłowe działanie witryny internetowej lub całkowite przeniesienie jej do trybu offline. Podczas ataku DDoS seria botów lub botnetów dosłownie zalewa witrynę internetową lub usługę ruchem i żądaniami HTTP.

Chiny skarżą się na ataki hakerów
Chiny twierdzą, że grupa hakerska o nazwie Against The West (ATW) ujawniła poufne informacje, w tym kod źródłowy i bazę danych ważnych systemów informacyjnych związanych z Chinami (70 razy od 2021 r.), z udziałem około 300 systemów informatycznych ponad 100 ważnych chińskich agencji rządowych, a także departamentów lotnictwa i infrastruktury. 

Aktywni członkowie ATW zajmują się głównie programowaniem i zawodami związanymi z inżynierią sieciową. Członkowie grupy działają głównie w Szwajcarii, Francji, Polsce, Kanadzie i innych krajach europejskich. Od momentu powstania ATW wyraża wyraźne antychińskie nastawienie.

ATW opublikowało kilka oświadczeń, w których twierdzi, że celem organizacji są Rosja, Białoruś, Chiny, Iran i Korea Północna. ATW  jest skłonna dzielić się plikami z USA i UE lub zatrudniona przez powiązane z nimi agencje. 

Źródło: reuters.com  globaltimes.cn 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...