reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange Slovensko wyłącza czeskie kanały

dodano: 2023-02-21 11:02
autor: RO | źródło: Orange/parabola.cz

Orange plafon 360px.jpg Abonenci operatora telekomunikacyjnego Orange Slovensko tracą publiczne i komercyjne kanały telewizyjne z Czech. To wynik nacisków słowackich grup medialnych Markíza i JOJ, które zwróciły się do operatorów na Słowacji z prośbą o zablokowanie wybranych treści, do których mają wyłączne prawa tylko na Słowacji.

Orange TV
Orange Slovensko Orange tV novinky 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Argumentem do zablokowania czeskich stacji w wybranych godzinach na Słowacji są nie tylko prawa do programów, ale także to, że czeskie stacje są nadal popularne wśród słowackich widzów. Mają ponad 12% udziału na drugim rynku. Nadawcy Markiza i JOJ chcą zapewnić operatorom listę kanałów, które powinny być blokowane, informuje portal Živé.sk.

Międzynarodowe projekty Nova International i Prima PLUS
Popularność czeskich stacji na Słowacji nie zmalała nawet po zamknięciu dystrybucji głównych kanałów komercyjnych TV Nova i TV Prima. Widzom uruchomiono wersje międzynarodowe. Ich ramówki zbudowano w oparciu o własne produkcje (seriale, informacje i magazyny).

Zablokowanie tylko wybranych transmisji byłoby dość trudne do wykonania. Operatorzy musieliby śledzić czas, w którym dany program faktycznie się rozpoczyna i kiedy kończy. Dla widzów oznaczałoby to dużą niepewność, co obejrzą, a co nie.

Orange jako pierwszy reaguje na zamknięcie czeskich kanałów
Z pakietów Orange Slovensko poznikały ČT Sport, ČT:D/ČT art, Prima COOL, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima LOVE i Prima STAR. Co ciekawe, nie ma też CNN Prima News, który akurat może działać na Słowacji.

Odszkodowania dla klientów Orange za zamykanie czeskich stacji
Rekompensatą za utracone kanały jest pakiet premium Discovery Extra, który będzie oferowany bez opłat dla wszystkich klientów do końca 2023 roku. Standardowo operator pobiera opłatę w wysokości 1,50 euro miesięcznie. W pakiecie są dostępne Discovery Science HD, ID HD, DTX HD (Discovery Turbo Extra HD), Food Network HD, Travel Channel i Animal Planet HD.

Orange Slovensko jest pierwszym operatorem na słowackim rynku, który sprostał oczekiwaniom głównych, komercyjnych stacji telewizyjnych. Nie jest jeszcze jasne, jak zareagują inni dostawcy usług.

Orange to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na Słowacji. Posiada 119 tys. unikalnych klientów telewizyjnych i około 194 tys. podłączeń (kolejny telewizor w domu).

Bez zmian dla widzów naziemnej telewizji
Gospodarstwa domowe na Słowacji znajdujące się w zasięgu czeskich nadajników DVB-T2 mogą nadal odbierać czeskie stacje bez żadnych ograniczeń.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...