reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Przedstawiamy platformy: Fransat

dodano: 2023-02-22 11:54 | aktualizacja: 2023-02-22 12:49
autor: Rafał Olchowik | źródło: SAT Kurier 11-12/2022

Fransat www.fransat.fr Fransat to darmowa platforma satelitarna stworzona w 2009 r. dla gospodarstw domowych we Francji, które ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej (TNT – Télévision Numérique Terrestre). Oferta jest dystrybuowana na satelicie Eutelsat 5 West B (5°W) pod patronatem wiodącego operatora satelitarnego Eutelsat Communications. Usługa jest przeznaczona dla Francji kontynentalnej wraz z Korsyką i Monako, ale może być również odbierana w Polsce, po spełnieniu pewnych warunków. Dodatkowo, jest możliwość dokupienia pakietu Bis TV.

www.fransat.fr
Fransat moduł CAM karta www.fransat.fr


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rozszerzona oferta telewizyjna

Użytkownik dzięki rozwiązaniu Fransat nabywa darmowy dostęp do dodatkowego pakietu, który nie jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Są to przede wszystkim 24 kanały regionalne France 3 w jakości HD i kilka stacji FTA. Ofertę uzupełnia szereg najlepszych stacji radiowych z Francji, wśród nich France Inter, France Culture, France Musique, FIP, France Info, Le Mouv, Nostalgie France, NRJ France, Rire et Chansons, Cherie FM, Europe 1, Virgin Radio France, RFM France, Radio Nova i wiele lokalnych rozgłośni France Bleu.

16 płatnych kanałów tematycznych

Dla zainteresowanych użytkowników Fransat istnieje dodatkowa oferta Bis TV. W pakiecie Panorama zawarto 16 kanałów o różnej tematyce (kino, sport, młodzież, nauka, kultura, przyroda, historia) w cenie 7,99 euro miesięcznie.

W skład oferty wchodzą: Golf Channel France (pierwszy francuski kanał poświęcony golfowi), Automoto la chaîne (oferuje to, co najlepsze w motoryzacyjnym i motocyklowym stylu życia), AB1 (kanał z filmami, serialami i magazynami), RTL9 (hity filmowe i kultowe seriale), Mangas (jedyny kanał poświęcony japońskiej animacji), Animaux (kanał prezentujący świat zwierząt), Trek (dla wszystkich poszukiwaczy mocnych wrażeń, w tym wspinaczki górskiej, kolarstwa górskiego czy biegów przełajowych), Chasse & Peche (łowiectwo i wędkarstwo), Science et Vie (świat nauki), Toute l’Histoire (oparty na dokumentach historycznych), Crime District (kanał dokumentujący dochodzenia karne, w tym rekonstrukcje zdarzeń i zeznania ofiar), Action (tylko filmy akcji – od hitów kinowych po filmy niezależne), Téva (ogólny kanał dla kobiet), Ushuaïa TV (prezentuje świat przyrody), TV Breizh (stacja regionalna z regionu Bretanii) i Equidia (kanał pozwalający śledzić wszystkie wyścigi konne na żywo). Dla chętnych jest możliwość subskrypcji kanałów erotycznych XXL + Dorcel TV w cenie 13,99 euro za miesiąc.
 
16 płatnych kanałów Bis TV

Podsumowanie

Fransat pozostaje liderem w bezpłatnym dostępie do telewizji we Francji. Ma wiele zalet, wśród których jest zasięg całego terytorium kraju i ciekawe uzupełnienie oferty naziemnej telewizji cyfrowej TNT o inne bezpłatne stacje.

Dla bardziej wymagających odbiorców zapewnia możliwość odpłatnego dostępu do dodatkowych stacji tematycznych z pakietu Bis TV.
Wadą platformy Fransat jest zasięg satelitarny w Polsce – wiązka transalpejska Eutelsat 5 West B (5°W) mocno słabnie w części północno-wschodniej naszego kraju. Jeżeli ktoś kupił moduł Fransat w Polsce, to w praktyce po 4 latach skazany jest na zakup kolejnego modułu z kartą. Alternatywną opcją jest zakup samej karty Fransat do oryginalnego dekodera. Są to informacje aktualne w grudniu 2022 r. Wraz z upływem czasu mogą ulec zmianie. Zachęcamy do regularnego zaglądania na satkurier.pl, gdzie będziemy informować o najnowszych zmianach w platformie Fransat.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...