reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Nowicjusz” o zakonnikach w kinach

dodano: 2023-02-24 14:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Mayfly/satkurier.pl

Mayfly „Nowicjusz” Od piątku, 24 lutego br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Nowicjusz”, którego bohaterami są zakonnicy z klasztoru dominikanów. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Kijora Film, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Mayfly. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Łukasz Woś. Występują Beata Marciniak, Andrzej Marciniak, Wojciech Baran, Julian Stolarczyk, Janusz Chwast, Ryszard Kurecki, Maksymilian Nawara, Krzysztof Pałys, Wojciech Urbanowski, Szymon Leszczyński, Adrian Prokop, Eugeniusz Lejk, Marcin Remfeld, Wojciech Kors, Piotr Tasak, Paweł Kowcz i Łukasz Janik.

Mayfly „Nowicjusz”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opowieść o stylu życia zbudowanym na paradoksie. W filmie widzowie wchodzą w niedostępne na co dzień meandry życia klasztoru dominikanów. Towarzyszą zakonnikom, czyli ludziom, którzy uwierzyli obietnicy: strać życie, a zyskasz życie. Rytm funkcjonowania za klauzurą widzowie poznają z perspektywy nowicjuszy, czyli osób, które są na początkowym etapie życia zakonnego. Jak czytamy w opisie, widzowie wraz z bohaterami, poprzez redukcję bodźców i przewidywalny rytm funkcjonowania, wyruszają w mozolną podróż w głąb zakonu i w głąb siebie. Jedną z jej części są spotkania z dojrzałymi zakonnikami, których nowicjat sprzed 35 lat został uwieczniony na czarno-białych nagraniach. Oglądanie archiwalnych obrazów wspólnie przez starszych i młodszych zakonników pozwala widzom wejść w dialog dwóch punktów widzenia - świeżości i doświadczenia. Widzowie są zaproszeni do bogatego świata emocji: entuzjazmu, rezygnacji, tęsknoty, frustracji i spełnienia.

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Nowicjusz” jest Łukasz Woś, a za zdjęcia odpowiadali Łukasz Woś i Jacek Tarasiuk. W filmie udział wzięli Beata Marciniak, Andrzej Marciniak, Wojciech Baran, Julian Stolarczyk, Janusz Chwast, Ryszard Kurecki, Maksymilian Nawara, Krzysztof Pałys, Wojciech Urbanowski, Szymon Leszczyński, Adrian Prokop, Eugeniusz Lejk, Marcin Remfeld, Wojciech Kors, Piotr Tasak, Paweł Kowcz i Łukasz Janik.
 
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly
Bohater produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly
Bohater produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...