reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BBC News łagodzi wymagania wobec ubioru prezenterów

dodano: 2023-02-26 09:03
autor: RO | źródło: deadline.com

BBC News Dyrektor ds. cyfrowych w BBC News, Naja Nielsen, powiedziała w zeszłym tygodniu pracownikom stacji informacyjnej, że "spocony i brudny" wygląd, jaki przyjmują niektórzy dziennikarze poza studiem, zwiększa zaufanie widowni. W efekcie prezenterzy mogą złagodzić swój formalny strój w pogoni za bardziej autentycznymi reportażami.

BBC
BBC - nie dawać do nowych newsów!!


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Naja Nielsen oznajmiła powyższe wtedy, gdy mówiła o planach połączenia BBC World News z krajowym kanałem informacyjnym, starając się obniżyć koszty i sprawić, by aktualne wiadomości stały się bardziej atrakcyjne dla odbiorców internetowych. Menedżerowie dodają, że jest to szansa stworzenia najlepszego kanału informacyjnego na świecie.
 

Jakby tak być trochę spoconym i brudnym, gdy jesteśmy w terenie, to w rzeczywistości jest bardziej godne zaufania, niż gdybyśmy wyglądali, jakbyśmy właśnie wyszli z ceremonii wręczenia nagród lub wyśmienitej kolacji

- twierdzi dyrektor ds. cyfrowych w BBC News, Naja Nielsen.


Niektórzy prezenterzy potraktowali to jako sygnał do porzucenia garniturów i sukienek. Podobno na ekranie telewizyjnym już zachodzą zmiany dotyczące ubioru, wskazując na prezentera pogody Tomasza Schafernakera, który przynajmniej raz założył kurtkę i koszulkę. Inni wtajemniczeni twierdzą, że komentarz Nai Nielsen był po prostu jej wyrazem pragnienia zwiększenia autentyczności.

Jej ambicją jest zachęcenie dziennikarzy do większej liczby raportów z kamer smartfonów, ponieważ kanał stara się przyciągnąć pokolenie TikToka. Powiedziała dziennikarzom, że jej matka jest pod wrażeniem prezentacji w studiu, ale jej dzieci już mniej.

Nowy kanał BBC News będzie miał zespół 8 dziennikarzy, którzy będą pełnić funkcje zarówno korespondentów, jak i prezenterów studyjnych. Trwa rekrutacja do ról. Z kolei 10 najbardziej doświadczonych prezenterów BBC stanęło w obliczu niepewnej przyszłości, ponieważ powiedziano im, że nie będą głównymi "twarzami" kanału. Producenci uważają, że prezenterzy z wieloletnim doświadczeniem zostali potraktowani bardzo brutalnie.

BBC ma nadzieję, że nowy kanał zostanie uruchomiony 3 kwietnia 2023 roku, choć krążą też informacje, że zmiany będą wprowadzane stopniowo w nieokreślonym czasie. BBC News będzie nadawał więcej wiadomości międzynarodowych, ale nie zabraknie też najważniejszych informacji z Wielkiej Brytanii. Dzięki temu krajowi odbiorcy będą otrzymywać treści dostosowane do ich potrzeb. W ciągu dnia i wieczorem ma nadawać z Wielkiej Brytanii, a nocą z Waszyngtonu i Singapuru.

Źródło: deadline.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...