reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Media lokalne aktywnie informują o skutkach Lex Pilot [wideo]

dodano: 2023-03-03 13:24 | aktualizacja: 2023-03-03 13:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PIKE

Lex Pilot 2023 ustawa 360px Widzowie telewizji lokalnych oraz użytkownicy mediów społecznościowych przez najbliższe tygodnie będą mogli zobaczyć krótki spot informujący o Lex Pilot przygotowany przez Wielkopolską Telewizję Kablową. Materiał powstał w ramach konkursu zorganizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, którego celem było nagłośnienie szkodliwości nowych regulacji.

Telewizja WTK
Wolność wyboru Telewizja WTK Lex Pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Żyjemy w świecie nieograniczonego dostępu do informacji. Ale czy będzie on zawsze w zasięgu naszej ręki? Rząd chce ograniczyć ten wybór przez wprowadzenie ustawy Lex Pilot” - tymi słowami zaczyna się spot telewizyjny „Wolność wyboru”. To materiał, który powstał w ramach konkursu zorganizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Autorem zwycięskiego filmu jest Wielkopolska Telewizja Kablowa. Za reżyserię odpowiadał Jerzy Przybek, a produkcją kierował Wojciech Szelerski.
 

- Chcieliśmy dotrzeć do mediów i społeczności lokalnych, by pokazać, co może się stać, gdy w życie wejdą przepisy tzw. Lex Pilot. Ustawienie na pilotach pierwszych pięciu kanałów telewizji publicznej - często w miejsce programów telewizji lokalnych - i umożliwienie abonentom zakupu pojedynczych kanałów sprawią, że dalsze funkcjonowanie telewizji lokalnych będzie niepewne. Mogą stracić widzów, a co za tym idzie także reklamodawców. W efekcie grozi im zniknięcie z anteny. Dlatego pomyśleliśmy o kampanii, w której dotrzemy do widzów lokalnych mediów w najlepiej im znany sposób – poprzez spot telewizyjny o Lex Pilot - mówi Jerzy Straszewski, prezes PIKE.

Izba ogłosiła konkurs, a ze zgłoszonych propozycji wyłoniono zwycięski spot. Można go obejrzeć poniżej, a pierwsze emisje u lokalnych nadawców już są prowadzone.
 
 

- Temat Lex Pilot jest ważny dla całego środowiska telewizji kablowych. Gdy PIKE ogłosiło konkurs na spot telewizyjny o tematyce Lex Pilot od razu podjęliśmy rękawicę i w niestandardowym trybie zrealizowaliśmy materiał. Temat leży nam na sercu. Nie zależało nam na samym wygraniu konkursu, ile na propagowaniu idei. Dla nas ważne jest, by ustawodawca zrozumiał, że niesprawiedliwe i nierówne traktowanie podmiotów na rynku nadawców jest niezasłużone i może doprowadzić do zlikwidowania dużej ich liczby – mówi Krzysztof Szydłowski, prezes zarządu WTK.

W konkursie wyróżniono także spot telewizyjny „Stop Lex Pilot” przygotowany przez TV Police, który wyreżyserowała i odpowiadała za produkcję Katarzyna Frankowska.
 

Programy lokalnych telewizji, dziś często ustawione jako pierwsze na pilotach przez nadawców programów telewizyjnych i docierają do 5,8 mln widzów poprzez sieci kablowe. Wprowadzenie Lex Pilot niekorzystnie odbije się na lokalnych społecznościach i samorządach.

Źródło: lexpilot.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...