reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Noc 12 października” Canal+, RTBF i Be TV w kinach

dodano: 2023-03-03 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Aurora Films/satkurier.pl

Aurora Films Canal+ Be TV Radio Télévision Belge Francophone RTBF „Noc 12 października” Od piątku, 3 marca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać belgijsko-francuski film „Noc 12 października” („La nuit du 12”). Producentem filmu jest Haut et Court, koproducentami są Radio Télévision Belge Francophone (RTBF), Be TV, Auvergne Rhône-Alpes Cinéma, Versus Production, VOO i Proximus, przy współudziale CANAL+ i Ciné+, przy współpracy Cinécap 5, Cinéventure 7 i Cinémage 16, wsparcia finansowego udzielili Centre National du Cinéma et de L'image Animée (CNC), Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles, Tax Shelter du Gouvernement Fédéral Belge i Inver Tax Shelter, a dystrybutorem jest Aurora Films.

Aurora Films Canal+ Be TV Radio Télévision Belge Francophone RTBF „Noc 12 października”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa produkcja francuskiego reżysera Dominica Molla („Tylko zwierzęta nie błądzą” i „U pana Marsa bez zmian”) to thriller o śledztwie, które staje się obsesją. Film powstał na podstawie książki „18.3: Une année à la PJ” Pauline Guény, która przez rok mieszkała z brygadami kryminalnymi wersalskiej policji sądowej.

Dominik Moll w swoim nowym filmie odsłania kulisy pracy Wydziału Kryminalnego. Jak czytamy w opisie, choć opowieść ujęta jest w formułę thrillera, wydaje się że, drobiazgowy portret zdominowanego przez mężczyzn świata, w którym nie ma miejsca na słabości, jest tu istotniejszy niż rozwiązanie kryminalnej zagadki.

Prędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana (w tej roli Bastien Bouillon), świeżo upieczonego szefa Wydziału Kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara (Lula Cotton-Frapier), do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją.

Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa.

Bezradność miesza się z frustracją, gdy pomimo wytężonej pracy wciąż jedyną pewną informacją pozostaje fakt, że do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 12 października.

„Noc 12 października” - o filmie - rok produkcji: 2022, czas trwania: 115 minut, kraje produkcji: Belgia i Francja, gatunek: kryminał i thriller, reżyseria: Dominik Moll, scenariusz: Dominik Moll i Gilles Marchand, zdjęcia: Patrick Ghiringhelli, muzyka: Olivier Marguerit, obsada: Lula Cotton-Frapier, Anouk Grinberg, Bouli Lanners, Théo Cholbi i Bastien Bouillon.
 
Lula Cotton-Frapier na plakacie promującym kinową emisję filmu „Noc 12 października”, foto: Aurora Films
Lula Cotton-Frapier na plakacie promującym kinową emisję filmu „Noc 12 października”, foto: Aurora Films
Lula Cotton-Frapier w filmie „Noc 12 października”, foto: Aurora Films
Lula Cotton-Frapier w filmie „Noc 12 października”, foto: Aurora Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...