reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Sługa narodu” w telewizji Polsat

dodano: 2023-03-04 14:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Sługa narodu” W sobotę, 4 marca br. o godz. 20:00 w telewizji Polsat wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. polskiego serialu „Sługa narodu”, którego producentem jest Polot Media. Występują Hanna Konarowska-Nowińska, Magdalena Popławska, Ewa Sadowska, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska, Danuta Stenka, Sławomir Orzechowski, Marcin Bosak, Michał Lewandowski, Gabriel Pakieser, Sebastian Perdek, Tomasz Oświeciński, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Dracz i Marcin Hycnar. Produkcję będą mogli również oglądać użytkownicy serwisu VOD Polsat Box Go. Serial powstał na bazie ukraińskiej licencji („Слуга народу”/„Sluga naroda”). Ukraińską wersję w Polsce nadał kanał wPolsce.pl.

Polsat „Sługa narodu”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wołodymyrowi Zełenskiemu podoba się polska wersja „Sługi narodu”. A co powiedzą widzowie?

W sobotę, 4 marca br. o godzinie 20:00 telewizja Polsat pokaże dwa pierwsze odcinki serialu „Sługa narodu”. Produkcja jest polska wersją ukraińskiego serialu o tym samym tytule, który wyprodukował i w którym główna rolę zagrał Wołodymyr Zełenski. Rola zapoczątkowała polityczna karierę obecnego prezydenta Ukrainy. Jak się okazuje - Wołodymyr Zełenski widział polską wersję „Sługi narodu” i bardzo mu się spodobała.

Reżyser i producent polskiego „Sługi narodu” Okił Khamidov w wywiadzie dla Interii opowiedział o spotkaniu z Wołodymyrem Zełenskim, które zaowocowało współpracą. Rozmowy biznesowe toczyły się przy lekko zakrapianej kolacji a przyszły prezydent Ukrainy okazał się twardym negocjatorem.

- Zełenski przyjechał na spotkanie do Wrocławia, poszliśmy do knajpy, siedzieliśmy, rozmawialiśmy. To były rozmowy głównie o serialu „Swaci” i o pomyśle na wspólny polsko-ukraiński film fabularny. Ustaliliśmy, że ze strony ukraińskiej w filmie Zełenski ma grać główną rolę, a z polskiej ma mu partnerować polska aktorka. Siedzieliśmy przy lampce wina, potem wypiliśmy kolejną a Zełenski mówi: Może kupicie ode mnie „Sługę Narodu”. Fajny serial. Odpowiedziałem: Nie, już nawet pytaliśmy w różnych stacjach i nikt nie chce tego serialu. Przy kolejnej lampce wina Zełenski wrócił do tematu: „To może jednak kupicie „Sługę...”?”. (...) Powiedziałem: „Dobra, jeśli nam go w pakiecie niedrogo sprzedasz ze „Swatami”.  (...) To był fart, że wtedy, przy lampce wina postanowiliśmy kupić ten serial. Kiedy zaczęła się wojna producenci z całego świata wydzwaniali do Kwartału 95, żeby kupić prawa do serialu. Wiem, że dzwonili też producenci z Polski ale Kwartał 95 poinformował ich, ze prawa na Polskę są już sprzedane do Polot Media. Jedyne, co można zrobić, to próbować je odkupić. I rzeczywiście - próbowali. Producenci proponowali nam wielokrotnie wyższą cenę, nawet 100-krotne przebicie. Oczywiście odmówiliśmy

- wyznał reżyser w rozmowie z Interią.


Okił Khamidow powiedział też, ze od rozpoczęcia wojny w Ukrainie nie rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Ukrainy widział jednak polski serial i przekazał Okiłowi Khamidowi swoją opinię.

- Numer, który do niego mam nadal jakby istnieje, jest sygnał, ale nikt nie odbiera. Ale dzwoniłem do jego asystentki. Prosiła, żebym wysłał mu pierwszy odcinek i zrobiliśmy to. Przekazała później, że nasza wersja, podoba się Zełenskiemu. Uważa, ze serial jest fajny i cieszy się, że go zrobiliśmy

- powiedział Okił Khamidov.


Premiera polskiej wersji serialu „Sługa narodu” odbędzie się w sobotę, 4 marca br. o godzinie 20.00 w Polsacie.

Czy Marcin Hycnar przypomina Wołodymyra Zełenskiego?

Polska wersja ukraińskiego serialu „Sługa narodu” w sobotę, 4 marca br. o godzinie 20:00 będzie miała premierę na antenie Polsatu. Ukraińska produkcja zapewniła zwycięstwo w wyborach prezydenckich Wołodymyrowi Zełenskiemu. W polskiej wersji główną rolę gra Marcin Hycnar.  Kulisy castingu zdradził w rozmowie z Interią reżyser formatu Okił Khamidov.

- Nie sugerowaliśmy się podobieństwem fizycznym, bardziej tym kto pasuje do roli. Żeby znaleźć aktora do postaci, którą w oryginale grał Wolodymyr Zełenski, zrobiliśmy olbrzymi casting, ponad 150 aktorów brało w nim udział. Gwiazdy i mało znani aktorzy. Osobiście zajmowałem się castingiem i przy wyborze sugerowałem się umiejętnościami aktorskimi kandydatów, tym jak dobrze ktoś jest w stanie wczuć się w tę rolę. Najlepiej ze wszystkich zrobił to Hycnar i dlatego on został wybrany. Dla stacji to był szok. Dlaczego bierzemy mniej znanego aktora? Podobno niektórzy aktorzy, powiedzmy - gwiazdy, którzy odpadli mieli pretensje, że nie dostali tej roli. Myśleli, że dla nich casting to formalność. Ale to nie jest formalność i mogę zapewnić, że Hycnar wygrał uczciwie

- powiedział Okił Khamidov.


Jak sprawdził się w roli, która przyniosła sławę Wołodymyrowi Zełenskiemu widzowie zobaczą już wkrótce.

Muzyczną oprawę serialu stanowi piosenka „Sługa narodu” w wykonaniu Marcina Kindli, który jest również autorem muzyki (więcej tutaj).
 
Marcin Hycnar w serialu „Sługa narodu”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcin Hycnar w serialu „Sługa narodu”, foto: Cyfrowy Polsat


„Sługa narodu” - sezon 1., emisja w soboty (od 4 marca 2023 roku) o godz. 20:00 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...