reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„II wojna światowa w Arktyce” w National Geographic

dodano: 2023-03-09 09:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

National Geographic „II wojna światowa w Arktyce” W piątek, 10 marca br. o godz. 21:00 na kanale National Geographic wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu fińskiego serialu dokumentalnego „II wojna światowa w Arktyce” („Vaietut arktiset sodat”). Program został wyprodukowany przez telewizję Yle, we współpracy z firmą produkcyjną NTRNZ. Zimne oblicze wielkiej wojny. Wraki samolotów, tajne nadmorskie fortece, odkryte przez archeologów masowe groby. Arktyczna odsłona największego konfliktu w historii ludzkości nadal pozostaje nieopowiedziana.

National Geographic „II wojna światowa w Arktyce”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W serii dokumentalnej „II wojna światowa w Arktyce” widzowie poznają znaczenie tego regionu w działaniach wojennych i odkryją wydarzenia, które miały miejsce na lodowatych polach bitewnych Skandynawii. Premiera programu odbędzie się w piątek, 10 marca br. o godzinie 21:00 na kanale National Geographic.

Jak zapowiada nadawca, oglądając sześcioodcinkową serię widzowie National Geographic przeniosą się do Arktyki, niezbadanego dotąd terenu, jeśli chodzi o pełnioną rolę podczas II wojny światowej. Na zgłębienie historii tamtych dni pozwolą niepublikowane wcześniej kolorowe materiały archiwalne, obrazy generowane komputerowo (CGI) i animowane mapy, które jeszcze lepiej pokażą skalę działań wojennych w tym rejonie.

W serialu pokazano między innymi sieć tajnych, niemieckich baz meteorologicznych, bardzo trudnych do zdobycia dla wojsk aliantów. Twórcy pokazali też z jakimi trudami musieli mierzyć się żołnierze stacjonujący w tych rejonach - od przenikliwego zimna, przez potyczki z wrogimi wojskami po głód wynikający z surowych warunków. W pierwszym odcinku widzowie poznają między innymi kulisy starć fińskich żołnierzy, którzy przyzwyczajeni do arktycznych warunków często bardzo małymi oddziałami potrafiły pokonać o wiele liczebniejsze grupy okupantów ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Producent serialu Teemu Hostikka podkreślił, że wydarzenia II wojny światowej zostały przedstawione w wielu serialach dokumentalnych i filmach, ale historia tego, jak wojna rozwijała się w regionie arktycznym, pozostaje w dużej mierze nieopowiedziana. W ostatnich latach zaczęło się to zmieniać, ponieważ wydarzenia związane z okupacją Norwegii i wojną w Laponii zaczęły stopniowo przenosić się z podręczników historii do filmu.

Praca nad serialem rozpoczęła się w 2018 roku i trwała prawie dwa lata, obejmując sceny kręcone w Finlandii, Norwegii, Szwecji, Rosji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Premiera pierwszego odcinka serii - zatytułowanego „Mroźne piekło”, odbędzie się w piątek, 10 marca br. o godzinie 21:00 na kanale National Geographic (więcej tutaj).
 
Bohaterowie programu „II wojna światowa w Arktyce”, foto: The Walt Disney Company
Bohaterowie programu „II wojna światowa w Arktyce”, foto: The Walt Disney Company


„II wojna światowa w Arktyce” - sezon 1., emisja w piątki (od 10 marca 2023 roku) o godz. 21:00 na kanale National Geographic.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...