reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Teatr Telewizji - premiera spektaklu „Barwy uczuć"

dodano: 2023-03-08 14:36 | aktualizacja: 2023-03-09 15:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Barwy uczuć TVP1 Teatr Telewizji 360px W poniedziałek , 13 marca o godz. 21:05 TVP1 zaprasza na premierę realizowanego „na żywo” spektaklu Teatru Telewizji „Barwy uczuć” w adaptacji i reżyserii Przemysława Stippy na podstawie dramatów Alfreda de Musseta oraz fragmentów zbioru „Maksym i rozważań moralnych” Francois de La Rochefoucald, wydanych anonimowo w 1664 roku.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inscenizacja porusza wspólny dla obu tekstów temat miłości. Przedstawienie „Barwy uczuć” rozgrywa się w trzech planach, które tworzą spójną opowieść o rodzącym się i rozwijającym uczuciu między dwojgiem ludzi. Bohaterowie wykorzystują kanony sztuki uwodzenia, poszukując sposobu, który pozwoliłby ich relacji rozkwitnąć i zamienić język zalotów na język miłości. Każda z historii została osadzona w innym czasie, pokazując uniwersalizm potęgi uczuć i powtarzalność sposobów zdobywania ukochanej osoby.

Spektakl został zainspirowany przedstawieniem Teatru Telewizji z 1960 roku „Barwy uczuć” w reż. I. Sobierajskiej, którego scenariusz i zapis telewizyjny nie zachowały się. Premiera „Barw uczuć” odbędzie się w formule teatru „na żywo”, aby podkreślić powrót do przeszłości telewizyjnej sceny, kiedy z powodów technicznych nie możliwy był zapis telewizyjny. Taka formuła podkreśli poetyckość spektaklu oraz będzie znakomitą okazją do pokazania kunsztu aktorów różnych pokoleń.

W spektaklu występują:
Aleksandra Justa (M), Robert T. Majewski (H), Anna Zachciał (Matylda), Marcin Korcz (Henryk), Anna Szymańczyk (Pani de Lery), Mirosław Konarowski (Służący). Adaptacja i reżyseria – Przemysław Stippa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...