reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rośnie popyt na Current Time TV

dodano: 2023-03-09 20:30
autor: RO | źródło: parabola.cz

M7 Group na  tle budynku canal plus 360px.jpg Luksemburska grupa M7 Group poinformowała o pomyślnym uruchomieniu dystrybucji satelitarnej Current Time TV (Nastojaszczee Wremia) na satelitach SES (Astra) i Eutelsat w Europie. Niedawno amerykański kanał, nadający po rosyjsku, pojawił się na systemie satelitarnym Astra 19,2°E jako kanał ogólnodostępny (FTA) w jakości HD.

Current Time TV (Nastojaszczee Wremia)
Current Time TV (Nastojaszczee Wremia)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednocześnie M7 Group zapewniło emisję w rozdzielczości SD na satelicie Eutelsat 9B (9°E) w ramach platformy dystrybucyjnej M7 Deutschland dla operatorów telewizji kablowej i internetowej. Używany jest tp. E14 (11,977 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK), a przekaz jest zaszyfrowany w Conax i VideoGuard.

M7 Group zawarło umowę z Agencją Stanów Zjednoczonych ds. Globalnych Mediów (USAGM) na nadawanie satelitarne Current Time TV za pośrednictwem wspomnianych satelitów.

Current Time TV to całodobowa stacja telewizyjna, która nadaje wiadomości na żywo, debaty telewizyjne i oparte na faktach reportaże na tematy lokalne, regionalne i międzynarodowe. Jej odbiorcami są rosyjskojęzyczni odbiorcy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na całym świecie. Program powstaje dzięki współpracy Głosu Ameryki (Voice of America) i Radia Swoboda.

Uruchomienie nowych dystrybucji jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie produkcją informacyjną i dokumentalną o Rosji, Ukrainie, krajach bałtyckich i WNP. W ciągu ostatniego roku nadawca podpisał ponad 50 nowych umów dystrybucyjnych w takich państwach, jak Litwa, Estonia i Mołdawia. Dystrybucja treści Current Time jest uzupełniana solidnym i popularnym komponentem cyfrowym, który angażuje i łączy odbiorców na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych i platform wideo.

Na podstawie umowy z M7 Group kanał trafił na tp. 105 satelity Astra 1L (19,2°E) o częstotliwości 12,515 GHz, pol. H (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Transmisja FTA dociera do ponad 95 mln gospodarstw domowych, z czego prawie 40 mln to DTH (odbiór indywidualny). Nadawanie pozwala znacznie poszerzyć grono odbiorców wśród rosyjskojęzycznych gospodarstw domowych w Europie.

Częścią umowy jest włączenie Current Time TV do EPG platform satelitarnych Canal Digitaal, TV Vlaanderen, TéléSAT, HD Austria i Skylink. Są to usługi DTH należące do M7 Group i dystrybuowane częściowo lub w całości z pozycji orbitalnej 19,2°E. W planach jest dołączenie Current Time TV jako linearnego kanału OTT do platform Direct One na Węgrzech i Focus Sat w Rumunii.

Parametry techniczne darmowego przekazu Current Time TV z Astry (19,2°E).

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...