reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Supermarket” na kanale Stopklatka

dodano: 2023-03-11 12:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Studio Filmowe St. Lazare „Supermarket” W nocy z soboty na niedzielę, z 11 na 12 marca br. o godz. 0:50 na kanale Stopklatka wyemitowany zostanie premierowo polski film „Supermarket”. Producentem filmu jest Studio Filmowe St. Lazare, koproducentami są Cezar 10, Chimney Poland, Panavision Polska, Dreamsound i Luks Film, a wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Izabela Kuna, Justyna Schneider, Karina Węgiełek, Kinga Bujnicka, Julia Najmark, Sylwia Najmark, Adrianna Jaroszewicz-Gruszka, Beata Buczek-Żarnecka, Katarzyna Żak, Sławomira Łozińska, Tomasz Sapryk, Przemysław Bluszcz, Wojciech Zieliński, Marian Dziędziel i Mikołaj Roznerski.

Studio Filmowe St. Lazare „Supermarket”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwudziestoletni Himek (w tej roli Mikołaj Roznerski) jest oskarżony o morderstwo i przebywa na tygodniowej obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. Po aresztowaniu przestał się odzywać, lecz aby ratować życie opowiada swoją historię lekarzowi. Jest wprawdzie utalentowanym muzykiem, ale pracował jako ochroniarz w supermarkecie. Pracę załatwił mu despotyczny i brutalny ojczym. Pewnego dnia, wciąż poniewierany przez niego Himek niesłusznie posądził jednego z klientów o kradzież i uruchomił lawinę wydarzeń, która doprowadziła do tragedii (więcej tutaj).

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Supermarket” jest Maciej Żak, a za zdjęcia odpowiadał Jan Holoubek. W obsadzie znaleźli się Izabela Kuna, Justyna Schneider, Karina Węgiełek, Kinga Bujnicka, Julia Najmark, Sylwia Najmark, Adrianna Jaroszewicz-Gruszka, Beata Buczek-Żarnecka, Katarzyna Żak, Sławomira Łozińska, Tomasz Sapryk, Przemysław Bluszcz, Wojciech Zieliński, Marian Dziędziel i Mikołaj Roznerski (więcej tutaj i tutaj).

Dodajmy, że film „Supermarket” pojawił się w kinach we wtorek, 25 grudnia 2012 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Marian Dziędziel, Izabela Kuna, Wojciech Zieliński, Mikołaj Roznerski i Tomasz Sapryk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Supermarket”, foto: Studio Filmowe St. Lazare
Marian Dziędziel, Izabela Kuna, Wojciech Zieliński, Mikołaj Roznerski i Tomasz Sapryk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Supermarket”, foto: Studio Filmowe St. Lazare


„Supermarket” - emisja w nocy z soboty na niedzielę, z 11 na 12 marca 2023 roku o godz. 0:50 na kanale Stopklatka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...