reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Seniora chatka dla 4-latka” w TV Puls i Pulsie 2

dodano: 2023-03-11 13:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

TV Puls „Seniora chatka dla 4-latka” grafika animacja rysunek bajka W niedzielę, 12 marca br. o godz. 18:00 w TV Puls i o godz. 21:15 na kanale Puls 2 wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Seniora chatka dla 4-latka”, którego producentem wykonawczym jest Klima Media, a partnerem merytorycznym Fundacja TV Puls „Pod Dębem”. Widowisko powstało na licencji brytyjskiego programu „Old People’s Home for 4-year Olds”.

TV Puls „Seniora chatka dla 4-latka” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Puls zaprasza na nowy reality show, pod tytułem „Seniora chatka dla 4-latka”. Jak zapowiada nadawca, to międzypokoleniowy projekt społeczny, w którym grupa osamotnionych seniorów i grupa czterolatków spędzi wspólnie kilka niezwykłych tygodni. Na widzów czekać będą wielkie emocje i wzruszenia.

Program oparty jest na licencji brytyjskiego „Old People’s Home for 4-year Olds”, który zdobył wiele nagród, w tym „International Emmy Award”.

Merytorycznym partnerem programu „Seniora chatka dla 4-latka” jest Fundacja TV Puls „Pod Dębem”, działająca na rzecz poprawy jakości życia seniorów w Polsce (więcej tutaj). Producentem wykonawczym jest Klima Media. Format będzie liczył osiem odcinków. Premiera programu odbędzie się w niedzielę, 12 marca br. o godzinie 18:00 w TV Puls i o godzinie 21:15 na kanale Puls 2.

Izolacja społeczna i samotność są jednymi z największych problemów, z jakimi borykają się osoby starsze. Z kolei wiele dzieci jest wychowywanych bez kontaktu z seniorami - nie wiedzą, jak to jest mieć dziadków, którzy mieliby dla nich czas i uwagę. Jak zapowiada nadawca, „Seniora chatka dla 4-latka” to jedyny w swoim rodzaju projekt, który jest czymś więcej niż programem telewizyjnym - jest niezwykle wzruszającym sposobem na pokonanie samotności osób starszych oraz na wychowywanie małych dzieci. Taka bliska relacja seniorów i dzieci jest najlepszą terapią dla jednych i drugich.

Bohaterami programu „Seniora chatka dla 4-latka” są dwie grupy, seniorzy i przedszkolaki, które będą codziennie się spotykać, spędzając czas na rozmowach, zabawach, spacerach, przy posiłkach i na „zwykłym” bliskim kontakcie. Jak zapowiada nadawca, ten społeczny projekt ma na celu poprawę zdrowia i dobrostanu emerytów, którzy dzięki kontaktowi z dziećmi wracają do kondycji. Z kolei dzieci uczą się troski o innych i właściwych relacji ze starszymi osobami.

W trakcie trwania programu eksperci będą analizować postępy fizyczne i psychiczne starszych uczestników, oraz rozwój małych bohaterów. Ich zdrowie i aktywność będą na bieżąco monitorowane tak, aby z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo zdrowia a z drugiej wiarygodne wyniki testu. W każdej międzynarodowej edycji programu wyniki projektu były niezwykłe: seniorzy odnotowali dużą poprawę zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego, zmniejszała się ich depresja i poczucie osamotnienia. A to wszystko dzięki kontaktowi z małymi dziećmi! Z kolei dzieci nauczyły się troski i miłości do starszych i dostały całą ich uwagę i czas.

Program „Old People’s Home for 4-year Olds” z Wielkiej Brytanii zdobył wiele międzynarodowych nagród, m.in.: „International Emmy Award”, „Broadcast Award”, dwukrotnie „Edinburgh TV Awards”, trzykrotnie „Realscreen Awards”. Został zrealizowany w 15 krajach, m.in. w Australii, Kanadzie, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Portugalii czy Szwecji.

„Seniora chatka dla 4-latka” - sezon 1., emisja w niedziele (od 12 marca 2023 roku) o godz. 18:00 w TV Puls i o godz. 21:15 na kanale Puls 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...