reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Czeska Rebel TV opuści satelitę

dodano: 2023-03-11 18:49 | aktualizacja: 2023-03-11 20:04
autor: RO | źródło: parabola.cz

TV Rebel Zła wiadomość dla odbiorców satelitarnych, a zwłaszcza dla fanów rockowych brzmień. Czeska telewizja muzyczna Rebel TV ogłosiła zamknięcie transmisji na satelicie Astra 3B (23,5°E) z końcem marca 2023 roku. To koniec możliwości ogólnoeuropejskiego odbioru kanału w przekazie nieszyfrowanym (FTA), a także wśród abonentów platform Skylink i freeSAT.

tvrebel.cz
TV Rebel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Digital Broadcasting s.r.o. zaprzestanie dystrybucji Rebel TV w multipleksie luksemburskiego operatora M7 Group z dniem 31 marca 2023 roku. Chodzi o przekaz FTA realizowany przez tp. 216 (12,012 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK).
 

Od początku zależało nam na tym, aby REBEL docierał do jak największej liczby widzów, dlatego częścią dystrybucji kanału była również bezpłatna transmisja satelitarna. Jednak w ostatnich latach obserwujemy, że coraz więcej widzów preferuje darmową telewizję naziemną DVB-T2 i dystrybucję IPTV, co daje im nowe możliwości i większą funkcjonalność. Ponadto operatorzy IP oferują swoim klientom telewizję w ramach swoich pakietów z innymi usługami. Z kolei nadawanie naziemne w multipleksie 24. obejmuje prawie 98% populacji Czech. Czasy się zmieniają, podobnie jak sposób, w jaki widzowie oglądają telewizję. Musimy więc dostosować się do tej sytuacji i wzmocnić działalność tam, gdzie widzimy największy potencjał. Oprócz multipleksu 24., widzowie mogą nas oglądać u zdecydowanej większości dostawców telewizji kablowej i IPTV. W formie bonusu dla widzów przygotowujemy w tym roku przejście do rozdzielczości HD

- powiedział przedstawiciel TV REBEL, Josef Hladký.


Telewizja Rebel rozpoczęła nadawanie w 2013 roku. Jej program wszedł do dystrybucji naziemnej, satelitarnej i kablowej. Po prawie 10 latach zakończy się emisja przez satelitę. Badania wykazały, że najwięcej widzów ogląda ten kanał za pośrednictwem platform internetowych (IPTV/OTT), a tylko niewielki odsetek widzów odbiera Rebel TV drogą satelitarną. Wszyscy widzowie w Czechach nadal będą mogli odbierać stację bezpłatnie w DVB-T2 przez multipleks 24. operatora Digital Broadcasting.
        
Nadawca uzyskał licencję pod koniec 2012 roku na kanał o roboczej nazwie Pohoda R. Pierwotnie miał skupić się na muzyce, stylu życia i rozrywce. Kilka miesięcy później nadawca złożył wniosek o zmianę nazwy na Rebel i skoncentrowanie się na stylach muzyki rockowej.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...