reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Marzec ’68” na kanale TVP1 i z debatą w TVP Info

dodano: 2023-03-12 17:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Marzec ’68” We wtorek, 14 marca br. o godz. 21:05 w TVP1 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Marzec ’68”. Producentem filmu jest TVP, przy współpracy produkcyjnej Film It, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Katarzyna Bargiełowska, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Natalia Iwańska, Joanna Król, Klaudia Kulinicz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Michalina Olszańska, Magdalena Smalara, Agata Pruchniewska, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Piotr Cyrwus, Marek Kalita, Jacek Bończyk, Jerzy Bończak i Ignacy Liss. Po zakończeniu emisji w TVP1, o godz. 23:04 w stacji TVP Info pojawi się „Debata po filmie Marzec ’68”.

TVP Dystrybucja Kinowa „Marzec ’68”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Główny wątek filmu „Marzec ’68” nawiązuje do czasów związanych z wydarzeniami w Warszawie w roku 1968. Doszło wówczas do interwencji milicji, która przed Uniwersytetem Warszawskim (UW) brutalnie rozgoniła studentów protestujących przeciwko wyrzuceniu z uczelni ich kolegów oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka. To właśnie na premierze tego spektaklu w Teatrze Narodowym poznali się młodzi bohaterowie filmu: Hanna (w tej roli Vanessa Aleksander), studentka szkoły teatralnej, i Jan (Ignacy Liss), student politechniki. Połączyła ich miłość, nie widzą świata poza sobą i nie interesują się polityką. Ale to właśnie polityka zagrozi ich szczęściu. Wskutek gomułkowskich czystek zostaje wyrzucony z pracy ojciec Hanny, świetny lekarz. Nie mając perspektyw na przyszłość, rodzinie pozostaje przymusowa emigracja. Po przeciwnej stronie barykady znajdują się z kolei rodzice Jana. Zakochani w sobie Hanna i Jan są w samym środku buntu młodzieży przeciwko władzy ograniczającej ich wolność i swobody. Przyjdzie im walczyć przede wszystkim o swoje uczucia. Czy ich miłość zdoła przetrwać polityczną zawieruchę w kraju i pokonać wszelkie trudności?

Reżyserem filmu „Marzec ’68” jest Krzysztof Lang, autorem scenariusza Andrzej Gołda, za zdjęcia odpowiadał Arkadiusz Tomiak za scenografię Ewa Skoczkowska, a za montaż Rafał Listopad. W obsadzie znaleźli się Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Katarzyna Bargiełowska, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Natalia Iwańska, Joanna Król, Klaudia Kulinicz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Michalina Olszańska, Magdalena Smalara, Agata Pruchniewska, Joanna Badełek, Karol Biskup, Adam Bobik, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Piotr Cyrwus, Marek Kalita, Jacek Bończyk, Jerzy Bończak i Ignacy Liss (więcej tutaj).

We wtorek, 14 marca br., po zakończeniu premierowej emisji w TVP1, o godzinie 23:04 w stacji TVP Info pojawi się „Debata po filmie Marzec ’68”. To kolejna taka sytuacja - we wtorek, 7 marca br. Jedynka pokazała premierowo film, a tuż po jego zakończeniu w TVP Info wyemitowana została „Debata po filmie Lokatorka” (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Marzec ’68” pojawił się w kinach w piątek, 25 marca 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP


„Marzec ’68” - emisja we wtorek, 14 marca 2023 roku o godz. 21:05 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...