reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ITVX Kids zastąpi kanał CITV

dodano: 2023-03-12 19:23
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

CITV Brytyjski ITV w okresie letnim uruchomi usługę przesyłania strumieniowego dla dzieci ITVX Kids, a po wdrożeniu tego projektu na jesień zamknie linearną stację telewizyjną CITV, która nadaje FTA przez satelitę Astra 2E (28,2°E) w wiązce brytyjskiej. Usługa wideo wystartuje w lipcu i będzie wprowadzana na różne urządzenia przez całe wakacje.

CITV
CITV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ITVX zgromadzi ponad setkę genialnych tytułów z ponad 1000 godzin transmisji do wyboru. Obejmie szeroki zakres gatunków i tematów, w tym komedie, teleturnieje, filmy łączące grę aktorską i animację, sport, a także szerokie spektrum treści od małych, niezależnych i regionalnych dostawców z Wielkiej Brytanii.

Na platformie będą dostępne nowe programy „Lloyd of the Flies”, „Lily’s Driftwood Bay”, „Claude”, „Mumfie”, „Mystery Lane”, „The Rubbish World of Dave Spud” oraz kultowe produkcje „Mr Bean”, „TeleTubbies Let’s Go”, „Sooty”, „Bob The Builder” i „HOW”.

Czy ITVX Kids będzie darmowy?
Podobnie jak w przypadku usługi ITVX dla widzów dorosłych, ITVX Kids będzie dostępne za darmo. Jednak rodzice, którzy zechcą, aby ich dzieci oglądały treści strumieniowo bez reklam, będą potrzebować subskrypcji ITVX Premium. Koszt to 5,99 funtów miesięcznie lub 59,99 funtów rocznie.

CITV zostanie zamknięty wczesną jesienią 2023 r. po nieco ponad 17 latach nadawania w formie oddzielnego kanału telewizyjnego. Programy dla starszych dzieci będą nadawane w godzinach porannych na ogólnym kanale ITV2, a dla dzieci w wieku przedszkolnym na ITVBe w bloku programowym „LittleBe”.

Dlaczego ITV zamyka kanał CITV?
ITV powołuje się na dane oglądalności BARB, które pokazują, że średnia liczba minut dziecięcych programów telewizyjnych oglądana przez dzieci w wieku 4-15 lat spadła o 62% od 2019 roku. Wynika to z szybko rosnącej oglądalności streamingu. Zresztą również BBC zamierza zamknąć swój linearny kanał dla dzieci CBBC, ale zrobi to w 2024 roku.

CITV zostało uruchomione jako południowe pasmo programów w ITV Networks w 1983 roku. Sukces kanału ITV skłonił BBC do reorganizacji programów dla dzieci w połowie lat 80-tych.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...