reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

91. urodziny Jerzego Hoffmana w TVP Kobieta

dodano: 2023-03-14 23:13
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP Kobieta

TVP Kobieta 15 marca br., w 91. rocznicę urodzin Jerzego Hoffmana, TVP Kobieta wyemituje audycje opowiadające o życiu i pracy wybitnego reżysera oraz jedno z jego największych dzieł filmowych.

TVP Kobieta
Jerzy Hoffman TVP Kobieta 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W reportażu „Miałem farta” reżyser opowie o swoim życiu, akcentując momenty ważne i przełomowe. Wspomnienia Jerzego Hoffmana to pełna wzruszeń opowieść o szczęśliwym, jak sam stwierdza, życiu.

- Otoczony jestem ludźmi z prawdziwego zdarzenia […]. Miałem szczęście do ludzi […]. Udało mi spełnić marzenie swojego życia - tak reżyser mówi o sobie, ostatecznie zamykając swe wspomnienia w słowach „Moje życie na pewno było udane”.


Bez wątpienia wpłynął na to bogaty dorobek twórcy, na który składa się m.in. melodramat „Trędowata”. Nakręcony w 1976 roku do dziś wzrusza widzów i gromadzi przed telewizorami ogromną widownię. W programie „»Trędowata« - tajemnice filmowego planu” najważniejsze sceny i wydarzenia na planie oraz ówczesne realia produkcji filmowej oprócz Jerzego Hoffmana będą wspominać odtwórcy głównych ról: Elżbieta Starostecka i Leszek Teleszyński.

Zwieńczeniem wieczoru z Jerzym Hoffmanem w TVP Kobieta będzie „Potop Redivivus” - projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni „Potopu” na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie. Odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika.

Jest to filmowa opowieść o czasach najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną (Małgorzata Braunek) chorąży orszański Andrzej Kmicic (Daniel Olbrychski) opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy, porywa księcia Bogusława (Leszek Teleszyński), by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza, ale Radziwiłł ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia, Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku.

Plan emisji w kanale TVP Kobieta:

15 marca (środa)

18:55 „Trędowata - tajemnice filmowego planu”
20:30 „Miałem farta” 
21:15 „Potop Redivivus” 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...