reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sekrety w kwietniu w Polsat Viasat History

dodano: 2023-03-15 19:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W kwietniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Bismarck: ostatnia doba”, „Słynne fortece, legendarne bitwy” (sezon 2.), „Normandia: kraj wojowników” (sezon 1.) i „Kobiety w III Rzeszy” (sezon 1.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Bismarck: ostatnia doba” („Bismarck: 24 Hours to Doom”)
emisja: w sobotę, 1 kwietnia br. o 21:00

24 maja 1941 roku. Wielka Brytania otrząsa się z szoku po tym, jak krążownik liniowy HMS Hood - duma Royal Navy - został zniszczony w ciągu ośmiu minut przez niemiecki pancernik Bismarck, który odtąd mógł swobodnie przemierzać morza i zatapiać konwoje z zaopatrzeniem dla Wysp Brytyjskich. Wielkiej Brytanii groziło oddanie Niemcom władzy na morzach, więc Winston Churchill wydał rozkaz znalezienia i zatopienia niemieckiego pancernika. Na czele zespołu szturmowego popłynął brytyjski okręt flagowy, lotniskowiec HMS Ark Royal, pod dowództwem admirała Toveya. W morskiej bitwie wzięło udział ponad 5 tys. marynarzy Royal Navy i 2,6 tys. żołnierzy niemieckiej Kriegsmarine. Tysiące żołnierzy zginęło. W programie widzowie poznają niepublikowane wcześniej relacje marynarzy biorących udział w bitwie i dowiedzą się, jak wyglądały ostatnie 24 godziny jednego z najpotężniejszych pancerników II wojny światowej.

„Słynne fortece, legendarne bitwy” 2 („Besieged Fortresses, Legendary Battles” 2)
emisja: od wtorku, 4 kwietnia br. o 21:00

Wypróbowane formacje bitewne, oblężenia imponujących fortec, wojny krwawe i psychologiczne: każdy odcinek tej serii to spotkanie z uniwersum średniowiecznych bitew i architektonicznej sprawności budowniczych potężnych twierdz. Jak zapowiada nadawca, widzowie poznając dzieje największych bitew w historii, odkryją całą złożoność średniowiecznych konfliktów zbrojnych i strategii wojennych. Wyniki wojen często rozstrzygały się podczas ataków na twierdze. Ufortyfikowane wieże, mury i techniki obronne zostały zaprojektowane tak, aby możliwie najbardziej utrudnić zadanie oblegającym wojskom. Widzowie poznają tajemnice tych obronnych budowli i sekrety ich konstrukcji - i docenią niezwykłe umiejętności ludzi, którzy je budowali. Te wielkie konflikty, prowadzone na ziemi, pod ziemią i na morzu, wpływały na całą historię Europy.

„Normandia: kraj wojowników” („Normandy: Land of Warriors”)
emisja: od piątku, 7 kwietnia br. o 21:00

Jak czytamy w opisie, od najazdów wikingów po wielkie bitwy króla Ryszarda Lwie Serce: historia książąt Normandii to niesamowita epopeja militarna obejmująca okres ponad 300 lat; to wielka saga, której bohaterami byli porywczy zdobywcy wywodzący się od pierwszego księcia - Rolfa. Byli oni budzącymi postrach wojownikami i najgorszymi od pokoleń wrogami królestwa Franków. Ci znakomici dowódcy pochodzący od Normanów - czyli wikingów - zawsze bohatersko bronili swojego terytorium, a na polu bitwy wykazywali się męstwem i wybitnymi umiejętnościami wojennymi. Trzyodcinkowa seria ukazuje historię wojen i konfliktów, które uczyniły Normandię jednym z najbardziej pożądanych terytoriów w Europie.

„Kobiety w III Rzeszy” („Women Under Hitler's Flag”)
emisja: od soboty, 8 kwietnia br. o 21:00

Niemieckie kobiety postrzegane są często jako bierne obserwatorki przerażających zbrodni popełnianych przez niemiecki reżim, a tymczasem wiele z nich było aktywnymi uczestniczkami dyktatury. Niektóre z nich nie ustępowały brutalnością i bezwzględnością mężczyznom. Dlaczego powojenny wymiar sprawiedliwości przymknął oko na ich zbrodnie? W ciągu ostatnich 15 lat nowe pokolenie historyków z całego świata stara się zbadać, jak mocno kobiety w III Rzeszy były zaangażowane w niemieckie okrucieństwa. Jak zapowiada nadawca, ten dokument ujawnia nieznane wcześniej historie o kobietach, które w czasach krwawej dyktatury nie chciały żyć w cieniu mężczyzn.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...