reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-06-09 - 2023-06-10

Siatkówka na śniegu w Polsacie Sport News

dodano: 2023-03-21 11:45 | aktualizacja: 2023-03-21 12:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: cev.eu/satkurier.pl

CEV Snow Volleyball European Tour 2023 siatkówka na śniegu W dniach 24-26 marca br. w uroczej austriackiej miejscowości Wagrain otoczonej alpejskimi szczytami odbędzie się turniej CEV Snow Volleyball European Tour 2023 w siatkówce na śniegu. Zagrają w nim m.in. reprezentanci Polski - zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Transmisję na żywo decydujących meczów CEV Snow Volleyball European Tour 2023 w Wagrain będzie można oglądać w niedzielę na kanale Polsat Sport News. Polscy kibice mogą liczyć na występy wielokrotnego zdobywcy tytułu King of Snow – Michała Matyi.

www.cev.eu
CEV Snow Volleyball European Tour siatkówka na śniegu www.cev.eu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
28 męskich i 15 żeńskich drużyn z 16 krajów będzie rywalizować w imprezie CEV Snow Volleyball European Tour 2023, która odbędzie się w drugiej połowie marca w prawdziwej kolebce tego sportu – Wagrain w austriackich Alpach.

Po niefortunnym odwołaniu imprez w Kahramanmaraş i Sivas w następstwie niszczycielskich trzęsień ziemi, które nawiedziły południową Turcję na początku lutego, są to jedyne międzynarodowe zawody snow volleyball w 2023 roku. Dlatego przystanek Wagrain w ramach European Tour najwyraźniej wzbudził duże zainteresowanie w całej społeczności snow volleyball – z drużyną podróżującą aż z Urugwaju, aby grać na austriackim śniegu.

Rywalizacja mężczyzn zapowiada się szczególnie ekscytująco – trzy najlepsze drużyny z zeszłorocznego turnieju European Tour w Wagrain wracają do austriackich Alp na kolejne występy. W zeszłym roku zwyciężył zespół z Czech – Mrkous, Trousil i Pihera wracają głodni większej chwały – z czwartym członkiem (Waberem) dodanym tym razem do składu. Słoweńcy Boženk, Pokeršnik i Robida zajęli drugie miejsce w zeszłym roku i pojadą do Wagrain wkrótce po rywalizacji w krajowych mistrzostwach Słowenii, które odbyły się w niedzielę w ośrodku narciarskim Krvavec. Zeszłoroczni brązowi medaliści – Seiser, Kindl i Schnetzer, będą nieść nadzieję Austrii na domowe sukcesy i są jedną z aż pięciu zgłoszonych do rozgrywek drużyn z kraju gospodarza.

Inne kraje reprezentowane w turnieju mężczyzn to: Belgia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Litwa, Mołdawia, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Turcja i Ukraina. Wielokrotny zdobywca tytułu King of Snow, Michał Matyja, występuje w jednej z trzech polskich drużyn, które zmierzą się w Wagrain, razem z Piotrem Groszkiem i Karolem Szczepanikiem. Możemy też liczyć na grę m.in. Tomasza Ćwiertnia, Tomasza Belczyka, Jakuba Korczyka, Marcina Końpy i Marcina Kołodziejskiego.

Kobiece drużyny z Czech w zeszłym roku zajęły pierwsze i drugie miejsce w Wagrain – i przynajmniej część zawodniczek wchodzących w skład tych drużyn wraca również w tym roku w austriackie Alpy. Trudne przeciwniczki napotkają drużyny reprezentujące Austrię, Węgry, Włochy, Litwę, Polskę, Rumunię i Turcję. Wśród Polek zobaczymy m.in. Agnieszkę Wołoszyn, Justynę Tylutki, Karolinę Kirszenstein i Michalinę Tokarską.

Wagrain to prawdziwy dom siatkówki na śniegu – to tutaj ten sport narodził się około 15 lat temu, to tutaj odbyły się pierwsze Mistrzostwa Europy oraz zawody World Tour odpowiednio w 2018 i 2019 roku. Dzięki tej europejskiej trasie, która jest jedyną okazją do grania na arenie międzynarodowej w tym roku, można spodziewać się weekendu wypełnionego akcją na wysokim poziomie i zabawą zarówno dla graczy, jak i fanów.


Plan transmisji - CEV Snow Volleyball European Tour 2023 w Wagrain:

26 marca (niedziela)

9:35 Półfinał kobiet, Polsat Sport News

10:20 Półfinał mężczyzn, Polsat Sport News

11:05 Brąz kobiet, Polsat Sport News

11:50 Brąz mężczyzn, Polsat Sport News

12:35 Finał kobiet, Polsat Sport News

13:20 Finał mężczyzn, Polsat Sport News


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...