reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zmiany w Viaplay - odchodzi dyrektor ds. sportu

dodano: 2023-03-28 15:24 | aktualizacja: 2023-03-28 16:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Peter Nørrelund Viaplay Peter Nørrelund, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. sportu w Viaplay Group, zdecydował się zrezygnować ze swojego stanowiska po ponad 20 latach pracy w firmie. Nørrelund dołączył do Modern Times Group (MTG) w Danii w 2003 roku, a w 2013 roku awansował na stanowisko szefa ds. sportu. Po rozdzieleniu MTG i Nordic Entertainment Group (obecnie Viaplay Group) w 2018 roku Nørrelund był doradcą Andersa Jensena (prezesa i dyrektora generalnego Viaplay Group) ds. praw sportowych, a od 1 sierpnia 2020 roku był dyrektorem ds. sportu.

Viaplay
Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Współpraca z Peterem podczas przekształcania Viaplay Group w europejską potęgę streamingu sportowego, którą jesteśmy dzisiaj, była prawdziwą przyjemnością. Peter odegrał kluczową rolę w naszym sukcesie na 11 europejskich rynkach. Po długiej i pełnej dokonań kadencji, to naturalne, że Peter chce teraz podejmować nowe wyzwania zawodowe i życzymy mu wszystkiego najlepszego - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group.

- Jestem wdzięczny, że przez ostatnie dwie dekady mogłem uczestniczyć w tak niesamowitej podróży. Nie przypominam sobie szybciej rozwijającej się lub bardziej innowacyjnej firmy medialnej - a dynamiczne debiuty na nowych rynkach w ostatnich latach był najbardziej ekscytującym okresem w moim życiu zawodowym. Teraz nadszedł czas, aby spróbować czegoś innego, zostawiam Viaplay Sports w dobrej kondycji i gotowy do następnej fazy, z niesamowitym portfolio praw i supersilną kadrą ds. operacyjnych, która zapewni, że Viaplay zawsze będzie w czołówce, jeśli chodzi o sport światowej klasy - powiedział Peter Nørrelund.

Peter Nørrelund ustąpi ze swoich obowiązków w kwietniu br. pozostając dostępny dla firmy przez cały okres wypowiedzenia. Anders Jensen przejmie odpowiedzialność za Viaplay Sports do czasu wyboru następcy lub do czasu zmiany struktury organizacyjnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...