reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wielkanoc 2023 w TVP

dodano: 2023-04-04 23:18 | aktualizacja: 2023-04-05 17:08
autor: Janina Dobrowolska | źródło: TVP

Jezus Chrystus TVP Telewizja Polska Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego Telewizja Polska przygotowała dla widzów wyjątkową ofertę programową. Już od Wielkiego Czwartku, rozpoczynającego Triduum Paschalne, w TVP transmisje nabożeństw, świąteczne koncerty, premiery filmowe i programy dla całej rodziny. W Wielki Piątek, o godz. 15:55 Jedynka pokaże koncert pasyjny „W Nim nadzieja” z Klasztoru na Świętym Krzyżu z udziałem: zespołu Siewcy Lednicy, Krzysztofa Cugowskiego, Skubasa, Arki Noego, Alicji Węgorzewskiej, Janusza Radka, Sióstr Melosik, ks. Macieja Czaczyka oraz Dany Vynnytskej z Ukrainy. Wieczorem, o godz. 20:55 odbędzie się tradycyjna „Uroczysta Droga Krzyżowa z udziałem Papieża Franciszka”.

Wielkanoc TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W Wielką Sobotę, o godz. 20:00 widzowie TVP1 wysłuchają „Słowa Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka na Wielkanoc”, a o godz. 22:20 premierowo wyemitowany zostanie film „Zieja” o wielkim Polaku i patriocie – księdzu Janie Ziei oraz jego walce z komunistyczną bezpieką.

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:55 „Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi” w Watykanie odprawi papież Franciszek. W świątecznej ofercie znajdzie się także widowisko pt. „Noc pełna Światła” (TVP1, godz. 12:30), w którym udział wezmą Dzieci z Arki Noego, a w klasztorze Cysterskim zaśpiewają Stanisława Celińska i Andrzej Lampert.

W czasie świąt Jedynka wyemituje premierowo serial dokumentalny pt. „Ania” o cenionej aktorce, która odeszła przedwcześnie – Annie Przybylskiej (niedziela, godz. 18:25; poniedziałek godz. 18:25) oraz opowieść o nieznanych wątkach z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. „Prorok” o godz. 20:20.

W Poniedziałek Wielkanocny TVP1 zaprasza na „Opowieść o Zbawicielu” (godz. 8:20), historię życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami św. Jana. Wieczorem, o godz. 20:20 w Jedynce kolejny, czwarty odcinek hitowego serialu „Polowanie na ćmy”, a zaraz po nim, o godz. 21:20 widzowie poznają uczestników kolejnej, jubileuszowej edycji programu „Rolnik szuka żony”.

W Wielki Piątek, o godz. 16:00 TVP2 zaprasza na „Nabożeństwo wielkopiątkowe w Orzeszu” z parafii luterańskiej na Górnym Śląsku. Wieczorem, o godz. 20:50 widzowie Dwójki zobaczą dokument „Krzysztof Krawczyk – Całe moje życie”. W Wielką Sobotę w TVP2, o godz. 20:00 trzyosobowe zespoły zmierzą się na muzycznej scenie najlepszego formatu rozrywkowego „The Voice Kids” podczas jego drugiego etapu – Bitew.

TVP Kultura zaprasza w Wielki Piątek, o godz. 18:20 na „Pasję wg św. Łukasza” Maestro Krzysztofa Pendereckiego, a w Poniedziałek Wielkanocny, o godz. 13:25 na wzruszający dokument o prof. Henryku Skarżyńskim pt. „Czy pani mnie słyszy?”.

W TVP Historia w Wielki Piątek, o godz. 18:40 film dokumentalny „Via Dolorosa – Droga Zbawienia” poświęcony drodze krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, a o godz. 20:00 spektakl „Niezłomny z Nazaretu” autorstwa Ryszarda Kurylczyka w reżyserii Stefana Szlachtycza. Odcinki dokumentalnej serii „Galeria sztuki na ekranie” pt. „Wielkanoc w sztuce” przybliżą dzieła związane z najważniejszym świętem chrześcijan (niedziela, godz. 15:35; poniedziałek, godz. 15:45).

TVP Dokument zaprosi widzów m.in. na filmy: „List. Przesłanie dla Ziemi” (niedziela, godz. 20:25), „Tajemnica Ojca Pio” (sobota, godz. 12:05) oraz „Miłość i miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej (sobota, godz. 20:20). W świąteczną niedzielę TVP Polonia zaprasza na „Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei” z udziałem m.in.: Alicji Majewskiej, Alicji Węgorzewskiej, Viki Gabor, Piotra Kupichy – godz. 12:35.

W ofercie TVP Kobieta na Wielki Piątek nie zabraknie kulinarnych inspiracji na wielkanocny stół, które przedstawią: Karol Okrasa („Okrasa łamie przepisy”, godz. 14:55) oraz Aneta Łańcuchowska („Pięknie przyprawiona”, godz. 17:20). O obrzędach wielkanocnych po góralsku opowiedzą artyści związani z Podhalem w programie „Wielkanoc na Podhalu” (sobota, godz. 14:55), a codziennie rano kolejne odcinki kultowego serialu o życiu Jezusa „The Chosen”.

Telewizja Polska nie zapomniała też o swoich najmłodszych widzach – w okresie świątecznym w TVP ABC wielkanocne wydania programów dla dzieci: „Cześć, czy mogę Cię zjeść?”, „Studia ABC” czy „Ziarna”.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...