reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Prorok” na kanale TVP1

dodano: 2023-04-09 04:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa Kondrat-Media „Prorok” W niedzielę, 9 kwietnia br. o godz. 20:20 w TVP1 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Prorok”, którego bohaterem jest kardynał Stefan Wyszyński. Producentem filmu jest Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe, koproducentami są TVP i Centrum Technologii Audiowizualnych, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dystrybutorami są Kondrat-Media i TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Katarzyna Zawadzka, Karolina Bruchnicka, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Olga Sarzyńska, Kinga Jasik, Krystyna Tkacz, Adam Ferency, Marcin Troński, Tomasz Sapryk, Michał Meyer i Sławomir Grzymkowski.

TVP Dystrybucja Kinowa Kondrat-Media „Prorok” Sławomir Grzymkowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Prorok” jest debiutem fabularnym Michała Kondrata. Jak czytamy w opisie, film przybliży widzom nieznane wątki z życia kardynała Stefana Wyszyńskiego (w tej roli Sławomir Grzymkowski), ukazując je na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych, takich jak obchody milenijne czy grudzień 1970 roku w Trójmieście. Widzowie zobaczą nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z komunistami dążącymi do zniszczenia Kościoła, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Słowa prymasa „Zło pokonamy tylko dobrem i prawdą” mogą stać się kamieniem węgielnym w budowaniu nowego ładu i porządku moralnego.

Reżyserem filmu „Prorok” jest Michał Kondrat, autorkami scenariusza są Katarzyna Bogucka, Karolina Słyk i Joanna Dudek-Ławecka, za zdjęcia odpowiadał Mateusz Pastewka, a autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki. W obsadzie znaleźli się Katarzyna Zawadzka, Karolina Bruchnicka, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Olga Sarzyńska, Kinga Jasik, Krystyna Tkacz, Tadeusz Chudecki, Jacek Borkowski, Bartosz Obuchowicz, Artur Krajewski, Andrzej Niemyt, Adam Ferency, Marcin Troński, Tomasz Sapryk, Michał Meyer i Sławomir Grzymkowski. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodajmy, że film „Prorok” pojawił się w kinach w piątek, 11 listopada 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Sławomir Grzymkowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Prorok”, foto: TVP
Sławomir Grzymkowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Prorok”, foto: TVP
Sławomir Grzymkowski w filmie „Prorok”, foto: TVP
Sławomir Grzymkowski w filmie „Prorok”, foto: TVP


„Prorok” - emisja w niedzielę, 9 kwietnia 2023 roku o godz. 20:20 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...